• Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w klasie 1b

• W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi w ramach zajęć edukacji przyrodniczej uczniowie klasy pierwszej założyli klasową hodowlę rzeżuchy. Dzieci przygotowały plastikowe kubeczki, watę, oraz nasiona. Następnie według instrukcji przygotowały podłoże i wysiały nasionka. Każdego dnia podlewały i dbały o swoją roślinkę. Pięknie wyrośnięte roślinki zabrały do domu by przyozdobić nim wielkanocny stół lub kanapki.  W klasie także zapanował świąteczny klimat, dzięki dekoracjom oraz zajęciom poświęconym tematyce Świąt Wielkanocnych. Uczniowie wypowiadali się na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych na podstawie własnych doświadczeń, wykonały pracę plastyczną o tematyce wielkanocnej oraz stworzyły własne pisanki. Dnia 27.03.2024 nie zabrakło też niespodzianki przygotowanej przez zajączka wielkanocnego, który z samego rana ukrył w naszej klasie słodkie upominki, największą frajdą dla dzieci było ich szukanie, to nie była jedyna atrakcja tego dnia, ponieważ uczniowie klasy Ib wybrali się także na pizze do pobliskiej restauracji. Był to czas pełen radości, szczęścia i zabawy.

Ariadna Z.

• ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

• 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Obchodziliśmy go również w naszej szkole. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Podczas lekcji przyrody uczniowie z klas IV rozmawiały na temat wykorzystania i oszczędzania wody, rozwiązały różnego rodzaju zadania, uzupełniały karty pracy. Dowiedziały się również w jaki sposób ludzie na świecie pozyskują wodę. Dzięki temu dowiedziały się, jak rozsądnie postępować jeżeli chodzi o wodne zasoby Ziemi. Karolina Kuchnicka

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• 21.03. każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu ubieramy kolorowe skarpetki ucząc się akceptacji, tolerancji i świadomości zmagań osób z Zespołem Downa. Razem z uczniami klasy 2b nagrywaliśmy krótkie filmiki w ramach akcji "Puszczam Oczko" organizowanej przez fundację Teraz Wy, działającej na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Efekty wspólnych nagrań już niedługo zostaną udostępnione przez fundację Teraz Wy.

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie ❤️🧦🧦🧦🧦🧦🧦🧦🧦❤️

• Pasowanie na czytelnika

• W marcu 2024 r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie wraz z wychowawcami, Panią Dyrektor i Wicedyrektor obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczennice klasy V B pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza, Pani Małgorzaty Ziarnik.

Jak powiedział nasz Patron Henryk Sienkiewicz „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie, w każdym razie wygra”.

Jednogłośnie stwierdzamy, że czytanie jest bardzo dobrą rozrywką i nie pozwala się nudzić. Stanowi więc ciekawą alternatywę dla gier komputerowych czy innych zabaw.

• Europejski Dzień Logopedy

• 06.03.2024 r. obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji zorganizowano konkurs logopedyczny, którego zadaniem było stworzenie pomocy logopedycznej. Uczniowie wykonali bardzo twórcze, efektowne a przede wszystkich praktyczne prace, które można wykorzystać na zajęciach logopedycznych.

1. miejsce - Franciszek Rybicki, klasa 3a

2. miejsce - Julia Nowak, klasa 2a

3. miejsce - Antoni Chandzel, klasa 4b

Bardzo wszystkim dziękuję i gratuluję!

Katarzyna Szeliga - Uziembło