• Kulinarne szaleństwo trwa

• W pracowni kulinarnej, uczniowie przygotowali tym razem pyszną pizzę. Głównym kucharzem była oczywiście niezastąpiona  pani Małgorzata Ziarnik.

•           #Szkoła Pamięta

W  ramach akcji MEiN „Szkoła pamięta”  koło patriotyczne zorganizowało w szkole zbiórkę zniczy  w dniach od 24 do 26 października. W zbiórkę zaangażowały się wszystkie klasy od 1 do 8 .

Następnie 27 października w szkole odbyła się prelekcja historyczna o tematyce II wojny światowej i lokalnych miejscach pamięci: pomnikach przy drodze Książki-Brudzawki i w Łopatkach. Ciekawą prelekcję dla uczniów kl.4-8 przygotował p. Łukasz Filipski nauczyciel historii. W wygłoszonym wykładzie dokonał szczegółowego opisu wydarzeń II wojny światowej jaki wywarła na miejscową ludność z naszej gminy, przedstawił wspomnienia członków rodzin ofiar II wojny światowej, którzy zginęli w okolicznych piaskowniach, a dzisiaj odwiedzamy ich groby przy pomnikach.

W finałowym dniu akcji  - 28 października delegacja uczniów z kl.8a pod opieką p. Magdaleny Kesler-Muzalewskiej odwiedziła miejsca pamięci ofiar II wojny światowej- pomniki: przy trasie Książki-Brudzawki oraz w Łopatkach. W miejscach tych uczniowie zapalili znicze ze zorganizowanej zbiórki przez koło patriotyczne.

Pozostała część zniczy została zapalona na cmentarzach w Książkach na grobach osób związanych z oświatą, którzy przez lata kształcili młode pokolenia.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji.

• Jesienne wierszowanie

• W piątek 21 października w Przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. "Jesienne wierszowanie"
            Do konkursu zgłosiło się trzynastu uczestników. Każdy z nich przygotował recytację wiersza o tematyce jesiennej, a do tego w czasie jego przedstawiania zaprezentował wykonane jesienne rekwizyty. Jury miało bardzo trudne zadanie, ale po długich naradach udało się wytypować zwycięzców.

Pierwsze miejsca zdobyli:
                                                          Julia Potorska
                                                          Julia Chętkiewicz
                                                          Natalia Wiśniewska
                                                          Michalina Fic

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

• Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych

• 12 października w naszej szkole  odbyło się uroczyste ślubowanie  i pasowanie uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści  przygotowali część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Pokazali, że już w tym wieku są dzielnymi patriotami naszej ojczyzny, wiedzą jak zachowywać się w szkole, znają zasady ruchu drogowego, znają patrona swojej szkoły, umieją śpiewać.

W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a Pani Wicedyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Na koniec uroczystości zaproszeni goście złożyli pierwszoklasistom  życzeniai wręczyli upominki. Spotkanie przebiegło w spokojnej i miłej atmosferze.

• Wyróżnienie dla Sówek

• Wyróżnienie dla Sówek za udział w konkursie recytatorskim "Dzieci mają głos - wiersze J.Tuwima" organizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury w Wąbrzeźnie.

• Pilotażowy projekt Sportowa Klasa

• Nasza szkoła uczestniczy w pilotażowym projekcie Sportowa Klasa, organizowanym przez Fundację Aktywnego Rozwoju pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Program ma na celu zwiększenie aktywności sportowej dzieci w klasach trzecich oraz przygotowanie do egzaminów do klas sportowych. Zajęcia prowadzone są przez pana Tomasza Sulkikowskiego, w dwóch grupach.

• Zbiorka Karmy dla zwierząt

• 4 października obchodzono światowy dzień zwierząt . Szkoła Podstawowa i Przedszkole również podjęła jak co roku wyzwanie. Samorząd Szkolny wraz z dziećmi zebrał pokaźną ilość karmy dla zwierząt dla Wąbrzeskiego Stowarzyszenia SOS dla zwierząt

• Rozstrzygnięcie konkursu „Wspomnienia z wakacji”.

• W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas 1-3 pod tytułem: „Wspomnienia z wakacji". Dzieci wykonały prace plastyczne w formacie A3. Wszystkie prace wiszą na szkolnej gazetce tworząc klimatyczną kolorową dekorację. Jury wyłoniło zwycięzców wśród klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim dziękujemy za zaangażowanie oraz udział w konkursie. Zespół edukacji wczesnoszkolnej

• Aktywność uczniów kl. V a

• 30 września 2022 r. uczniowie klasy V a wraz z panią Iwoną Domaciuk i panią Anną Polcyn wybrali się do Wąbrzeźna. Uczestnicy wycieczki bardzo aktywnie spędzili czas. Najpierw byli na "Przyjaznym Wzgórzu", gdzie mogli skorzystać z różnych atrakcji, następnie udali się do kręgielni "Mango", w której grali w kręgle, bilard, piłkarzyki, następnie malowniczą ścieżką położoną nad jeziorem, udali się do pizzerii "Kameleon". To był naprawdę miły dzień.

• Dzień Chłopaka w  V a

• Dziewczęta z klasy V a wraz z wychowawczynią - panią Iwoną Domaciuk przygotowały chłopcom prawdziwą niespodziankę. Były dowcipy, konkursy, drobne upominki, słodki poczęstunek, a nawet konfetti. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale.