• Wiosenny konkurs plastyczny

W zeszłym tygodniu odbył się wiosenny konkurs plastyczny dla dzieci klas 1-3. W poniedziałek 15 maja rozdane zostały nagrody i dyplomy dla zwycięzców. W klasach pierwszych nagrody otrzymali: Wojciech Homa, Wiktoria Kowalska i Zuzanna Węglińska. W klasach drugich: Zofia Wójcik, Kacper Gąszczyk oraz Mateusz Rygielski. W klasach trzecich: Wiktoria Strzelecka, Wiktoria Górka i Aniela Wzorek. Nagrody zostały ufundowane przez Panią Dyrektor Katarzynę Szostakowską oraz Panią Wicedyrektor Annę Świderską. Dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

• Wycieczka do Młyna Wiedzy w Toruniu.

• W dniu 11 maja klasa V i VI wraz z opiekunami wybrała się do Młyna Wiedzy. Uczniowie, oprócz wspomnianego centrum nauki, zwiedzili toruńską starówkę. Pan Łukasz przedstawił uczniom kilka faktów związanych z zabudową Torunia oraz hodonomastyką ulic. Zwieńczeniem wyjazdu był obiad w restauracji.

• Konkurs „Godło Polski” rozstrzygnięty.

• 5 maja w naszym przedszkolu odbył się konkurs dla dzieci i rodziców pt. „Godło Polski”. Wpłynęło 12 prac, które wyeksponowano w holu naszej placówki. Wszystkie były wyjątkowe, pomysłowość przerosła nasze oczekiwania. Pojawiły się różne techniki: rysunek, malowanka, wyklejanka bibułą, wycinanką. W holu przedszkola zrobiło się bardzo uroczyście i świątecznie. We wszystkich pracach widoczny był duży wkład pracy całej rodziny.

I miejsce:

Marcelina Więch

Julia Chętkiewicz

Katarzyna Zimnowłodzka

Maja Lipińska

Każdy z uczestników otrzymał dyplomy i nagrody.

• ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

• Co roku w maju przypada jedno z ważniejszych wydarzeń zapisanych w kalendarzu Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Książkach – DZIEŃ PATRONA.

Z tej okazji 4 maja 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbyło się przedstawienie wspominające twórczość i życie Henryka Sienkiewicza.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez panią Iwonę Domaciuk wraz  z uczniami klasy V a (Kalina Barszczewska, Monika Biziorek, Marta Dziura, Zuzanna Majek, Marta Okońska, Amelia Wiśniewska), V b (Wiktoria Lewandowska, Maciej Macikowski), VI a (Seweryn Boniecki), natomiast dekoracja została wykonana przez panią Annę Polcyn.

Młodzi artyści recytowali, śpiewali, wcielili się w rolę postaci z powieści pt. „W pustyni i w puszczy”.

To była sentymentalna i pełna niesamowitych wrażeń „podróż’.

Po przedstawieniu uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły.

• Narodowe Święto Konstytucji

• Dnia 3 maja delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w gminnych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Konstytucji. Obchody tego święta rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w kościele p w Trójcy Świętej w Książkach. Następnie uczniowie z klasy 8a, 8b i 4b  wykonali Akademię w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach pod kierunkiem p. Magdaleny Kesler-Muzalewskiej, p. Katarzyny Zielińskiej i p. Anny Celmer. W programie artystycznym uczniowie przedstawili  rys historyczny uchwalenia Konstytucji  3 maja w oprawie słowno - muzycznej . W dniu 27 kwietnia uroczysta Akademia została przedstawiona dla społeczności szkolnej jako lekcja patriotyzmu.