• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tematem przewodnim było motto: „Zainwestuj w Naszej Planetę”. Uczniowie klas 1-8 wykonali dekoracje na gazetki klasowe, a klasa 6 wykonała dodatkowo prace z kartonów. Uczniowie zostali zapoznali z postawami proekologicznymi w społeczeństwie i uczestniczyli w grach i zabawach terenowych, których motywem przewodnim była ekologia.

• Dzień Ziemi - klasy I-III

• Z okazji Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole konkurs ekologiczno-przyrodniczy dla klas I-III, którego głównym celem było przypomnienie i sprawdzenie wiadomości z zakresu edukacji przyrodniczej oraz ochrony środowiska. W konkursie wzięło udział po trzech przedstawicieli   z każdej klasy, a pozostali uczniowie kibicowali kolegom. Zadaniem uczniów było ustne udzielanie odpowiedzi na pytania czytane przez nauczyciela. Punktacją i nagrodą za każdą poprawną odpowiedź były cukierki. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością wiedzy przyrodniczej i ekologicznej.

Jolanta Kwaśniewska

• Wielkanocny Konkurs Plastyczny

• W dniu 5 kwietnia 2023 roku w klasie 1 b został rozstrzygnięty  Wielkanocny Konkurs Plastyczny. Zadaniem uczniów było ozdobienie wielkanocnych koszyków z pisankami dowolną techniką plastyczną.1 miejsce zajęła Magdalena M.2 miejsce zajęła Wiktoria K.3 miejsce zajęła Julia B.Zostały również przyznane wyróżnienia: Idze G., Dawidowi Sz. i Nikodemowi W. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody, które ufundowała pani ZofiaGrzybowska. Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom.

• Tydzień Mózgu

• W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Światowym Tygodniu Mózgu, który trwał od 13 do 19 marca. Inicjatywa ta powstała, aby najnowsza wiedza o mózgu i umyśle stała się oczywista w szkołach, uczelniach, społecznościach lokalnych, aby nauczyciele, naukowcy, trenerzy potrafili skutecznie wspierać proces uczenia się dzieci, młodzieży i dorosłych, pomagać innym w przezwyciężaniu ich życiowych trudności. W szkole w ramach tej inicjatywy  nauczyciele na zajęciach z wychowawcą przeprowadzili lekcję na temat mózgu.  Uczniowie w czasie zajęć przygotowali plakaty na temat : „W czym nam pomaga mózg?”  Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na gazetce w holu Szkoły.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział w tej akcji.

M.Kesler-Muzalewska i P. Wysocka