• Uroczyste zakończenie roku szkolnego - harmonogram

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego w dniu 24 czerwca 2022 r.:

1.            Przedszkole         : rozpoczęcie o godz. 8.00, zakończenie ok. godz. 9.00

2.            Klasy 1-3              : rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie ok. godz. 10.00

3.            Klasy 4-8              : rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. godz. 12.00

Przywozy dla dzieci uczęszczających do przedszkola i uczniów klas 1-3 zaplanowane są na pierwszą godz. lekcyjną (tj. na 8.00) – zgodnie z obowiązującym rozkładem. Odwozy rozpoczną się o godz. 10.00.

Przywozy dla uczniów klas 4-8 zaplanowane są na godz. 10.00. Odwozy rozpoczną się o godz. 12.00. Dokładne godziny przywozu przekażą uczniom wychowawcy klas.

Dla uczniów zaplanowana jest opieka świetlicowa od godz. 7.00 do godz. 16.00.

W czwartek 23 czerwca 2022 r. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św.

• Klasa VI a na wycieczce.

• 9 czerwca 2022 r. uczniowie klasy VI a wyjechali na wycieczkę. Najpierw pojechali do Kruszwicy. Tam płynęli "Rusałką" po Gople oraz wspinali się na wieżę, w której legendarny Popiel został zjedzony przez myszy. Następnie udali się do Inowrocławia. Tam odpoczywali w cieniu tężni oraz podziwiali okolicę z tarasu widokowego. Ukojeni zapachem róż, piwonii i ziół ze wspaniałych ogrodów powrócili do Książek.

• Wycieczka do Czarnego Bryńska

•  Uczniowie klasy IV a  wraz z panią Iwoną Domaciuk i panią Anną Polcyn w dniach od 01.06.2022 r. do 02.06.2022 r.  byli na  wycieczce szkolnej w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Ochrony Bioróżnorodności „Eko-Czar” w Czarnym Bryńsku. Podczas  pobytu uczestnicy udali się na wędrówkę  szlakami rezerwatu przyrody, który prowadził głownie przez tereny leśne. Uczniowie poznali faunę i florę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, a także realizowali ćwiczenia dotyczące rozpoznawania gatunków drzew i określania ich wieku i wysokości.

• Solec Kujawski

• Dnia 31.05.2022r. uczniowie klas 4b i 5a bardzo przyjemnie spędzili czas podczas wycieczki do JuraParku w Solcu Kujawskim. Jedną z głównych atrakcji wycieczki było przejście ścieżką, która przeniosła nas do ery dinozaurów. Spacer pośród doskonale zrekonstruowanych modeli dinozaurów (w skali 1:1), pozwolił uzmysłowić sobie niesamowitość zaginionego świata. Kolejnym punktem wycieczki było Kino Emocji – Cinema 5D, w którym poznaliśmy małego pterodaktyla zamierzającego opuścić swoje gniazdo. Następnie wzięliśmy udział w bardzo ciekawych warsztatach garncarskich. Uczestnicy zajęć zapoznali się ze specyfiką pracy garncarza, technikami produkcji naczyń ceramicznych, ale także z rolą tego rzemiosła na funkcjonowanie średniowiecznych dworów. W ramach zajęć uczniowie wykonali własne garnki, które zabrali do domu. Jurapark miał nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale również niezwykły park rozrywki, który zachwycił wszystkich. Z wycieczki wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.

K.Krause

• Czas wycieczek rozpoczęty...

• W dniach 27-28 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy VI a pod opieką pani Anny Polcyn oraz pani Marleny Barszczewskiej przebywali w Czarnym Bryńsku koło Górzna. Noc spędzili w Kujawsko - Pomorskim Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Ochrony Bioróżnorodności. Dwa dni upłynęły szybko na zabawie na świeżym powietrzu i wyprawach do lasu. Wieczorem był grill i dyskoteka. ZIELONA SZKOŁA w Czarnym Bryńsku to niezapomniany czas nauki i odpoczynku!

• Zawody sportowe

• W ostatnich zawodach sportowych zmagały się dwie drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Książkach . Nasze uczennice grały ze starszymi rocznikami, ale dzięki temu zbierały odpowiednie doświadczenie na boisku, które na pewno zaowocuje w następnym roku.

• Uwaga!

• W związku z awiarią telefonu stacjonarnego, w sprawach pilnych prosimy kontaktować się osobiście lub drogą mailową.

• Wycieczka klas drugich i trzecich do JuraParku.

• W dniu 1 czerwca 2022r.uczniowie klas 2 i 3 miło spędzili czas na wycieczce w JuraParku w Solcu Kujawskim. Podczas spaceru w otoczeniu pięknej przyrody podziwiali ponad 100 precyzyjnie wykonanych modeli dinozaurów. Odwiedzili Muzeum Ziemi i Ogród Zimowy, zobaczyli 21 zamków z całej Polski w miniaturze. Dużo emocji dostarczyło też kino 5D.Park rozrywki i mnóstwo dodatkowych atrakcji dla dzieci sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.