• Minecraft Education w naszej szkole

• Nasza Szkoła otrzymała tytuł Szkoły Uczącej z Minecraft Education. Tytuł ten przyznawany jest za odkrywanie innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywne wykorzystanie technologii oraz zaangażowanie w rozwój umiejętności uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education. Nasi uczniowie klas 5, mieli okazję zmierzyć się z zadaniami z biologii, historii, matematyki,  czy jezyka polskiego w tym ciekawym świecie sześcianu.

Karolina Kuchnicka i Agnieszka Krause.

• "Shrek – baśń o tolerancji"

• Dnia 23.01.2024r. uczniowie klasy Ia oraz klasy Ib wybrali się do Wąbrzeskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt: "Shrek – baśń o tolerancji".  Dzięki Shrekowi i jego przygodom uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się na czym polega tolerancja oraz, że każdy człowiek jest tak samo ważny. Główną myślą tolerancji jest poszanowanie cudzych uczuć, poglądów, upodobań, czyli kierowanie się wyrozumiałością i cierpliwością dla odmienności. Podczas przedstawienia dzieci podziwiały występy aktorów, kostiumy,  scenografię i ciekawe efekty specjalne.  Błyskotliwy humor bajkowych postaci i wykorzystanie nowoczesnych technik multimedialnych, dostarczyły dzieciom niecodziennych wrażeń artystycznych i emocjonalnych.

A.  Zduńska, M. Uniatowska

• Warsztaty dla uczniów

• Po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym odwiedziły nas Panie Małgorzata Kaczor i Monika Stenzel, psycholog i pedagog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Wąbrzeźnie. Uczniowie klas piątych kontynuowali warsztaty dotyczące metod i technik uczenia się a klasy pierwsze "oswajały emocje". Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć z naszymi uczniami.

• W naszej szkole rosną prawdziwe talenty!

• 23 listopada 2023 r. Mateusz Roczyński z klasy VIb odebrał w wąbrzeskiej bibliotece publicznej nagrodę starosty. Nasz uczeń wziął udział w Powiatowym Konkursie Literackim dla Osób z Niepełnosprawnościami. Napisał interesujące opowiadanie oraz wykonał do niego wspaniałe ilustracje. Życzymy dalszych sukcesów!

• Szkolny wolontariat

• Dnia 24 listopada w ramach wolontariatu uczniowie z klasy 7 zaangażowali się w Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Książkach. Nasi wolontariusze zbierali żywność w lokalnych sklepach. Dziękujemy za udział w zbiórce żywności naszym uczniom.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dnia 5 grudnia nasza szkoła włączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. W czasie zajęć z wychowawcą uczniowie przybliżyli sobie pojęcie wolontariatu i przygotowali prace plastyczne na temat wolontariatu. Przez cały tydzień otrzymywałyśmy prace plastyczne od uczniów z klas 1-8.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu: M.Kesler-Muzalewska, P. Wysocka

• Wigilia w przedszkolu

• Dzieci w przedszkolu zasiadły w czwartek, 21 grudnia, do tradycyjnej Wigilii Bożego Narodzenia. Grupa „Tygryski” pod przewodnictwem p. Anity Janowskiej zaprezentowała świąteczny występ artystyczny. Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim przedszkolakom, nauczycielom i paniom z obsługi. W uroczystości uczestniczyła także pani wicedyrektor. Było wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, życzenia, poczęstunek i prezenty od Świętego Mikołaja. Zobaczcie zdjęcia z Wigilii przedszkolaków.