• Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy dla klas I – III

•            22 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy dla klas I – III. Wzięło w nim  udział 18 uczniów, po 3 przedstawicieli z każdej klasy. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych  oraz docenienie uczniów o bogatej wiedzy o otaczającym świecie. Zadaniem dzieci  było ustne udzielanie odpowiedzi na pytania czytane przez nauczyciela. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymali punkt w postaci cukierka.  Uczestniczący w konkursie uczniowie wykazali się dużą znajomością wiedzy przyrodniczej  i ekologicznej. Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców: na etapie klas I – Agata Narloch; na etapie klas II – Antoni Chandzel i na etapie klas III – Maria Zaleśna. Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody. Organizatorem konkursu była pani Jolanta Kwaśniewska.

• Konkurs plastyczny „Segregujesz- czysto żyjesz”

• 21.04.2022r. z okazji Dnia Ziemi odbył się apel, którego celem było utrwalenie treści ekologicznych. Wszyscy w tym dniu ubrali się na zielono. Uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych zaśpiewali piosenki ekologiczne. Dzieci z klasy piątej przedstawiły wiele ciekawych informacji kształtujących postawy proekologiczne oraz poczucie współodpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Wójt Gminy Książki wręczył nagrody ufundowane przez Pana Pawła Lewalskiego Dyrektora PUKiM Ekosystem sp. z o.o. Dzięki pomocy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Wąbrzeźnie mogliśmy wpłynąć na rozwój i pielęgnowanie artystycznych uzdolnień uczniów oraz przygotowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Do konkursu przystąpiło 50 uczniów. Prace oceniało Jury w składzie: Katarzyna Krause, Danuta Jeżowska, Małgorzata Ziarnik.

Wyniki konkursu:

Kategoria I – KLASY 4 – EKO-KOMIKS

I miejsce - Barbara Feruś

II miejsce - Kalina Barszczewska

III miejsce - Marta Okońska

Wyróżnienie - Wiktoria Lewandowska , Alan Owsianik

Kategoria II – KLASY 5 - EKO-ZABAWKA

Wyróżnienie - Aleksandra Dziura, Zofia Marzec

Kategoria III – KLASY 6 - EKO-ZAKŁADKA

I miejsce - Nikodem Rokiciński

II miejsce - Kamila Zakrzewska

III miejsce - Weronika Matura

Wyróżnienie - Klaudia Nowak, Miłosz Bania

Kategoria IV – KLASY 7 - 8 - EKO – PLAKAT

I miejsce - Wiktoria Mędryk

II miejsce - Nadia Grzybek

III miejsce - Agata Rękas

Wyróżnienie - Zuzanna Rasielewska, Karolina Michewicz, Jakub Okoński, Marta Prusakowska

Kategoria IV – KLASY 3 - EKO-ROBOTY

I miejsce - Nina Krause

II miejsce - Zuzanna Gawińska

III miejsce - Wiktoria Szrajer

Wyróżnienie - Lena Szymańska, Nikola Palembas

Organizatorzy :

Małgorzata Ziarnik i Anna Polcyn

• KONKURS RECYTATORSKI „NA SKRZYDŁACH PEGAZA”

11 kwietnia 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbył się konkurs recytatorski, którego celem było propagowanie wśród młodzieży poezji i twórczości polskich poetów i pisarzy nawiązujących w swoich utworach do Polski, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury polskiej, rozwijanie uzdolnień, a także doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz uwrażliwianie na piękno i bogactwo form ekspresji w języku polskim.

Organizatorami konkursu były nauczycielki języka polskiego: pani Marlena Barszczewska, pani Iwona Domaciuk, natomiast wygłaszane z pamięci teksty oceniali: pani Katarzyna Jędrzejewska, pani Małgorzata Ziarnik, pani Katarzyna Zaworska, pan Jerzy Cyran.

W miłej atmosferze wysłuchaliśmy recytacji w wykonaniu uczniów klas IV –VIII, którzy odtworzyli teksty najwybitniejszych polskich poetów, a w przerwie na obrady komisji, zobaczyliśmy inscenizację II części „Dziadów” Adama Mickiewicza, którą przygotowali uczniowie klas VII pod kierunkiem pani Marleny Barszczewskiej.

Na zakończenie wręczono nagrody, a także dyplomy i słodkie upominki.

I miejsce zajęła uczennica klasy V a – Maja Szymborska.

II miejsce zajęła uczennica klasy VII a – Weronika Wiśniewska.

III miejsce zajęli: uczeń klasy IV b – Maciej Macikowski oraz uczennica klasy VII c – Zuzanna Rasielewska.

Wyróżniono również uczennicę klasy VIII b – Darię Grębosz oraz ucznia klasy VIII c – Wojciecha Kamyckiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Deutsch- und Englischstunde - lekcja języka niemieckiego i angielskiego

• 8 kwietnia uczniowie kilku klas mieli możliwość wzięcia udziału w nietypowych lekcjach języka niemieckiego i angielskiego prowadzonych przez pana Olafa Slaghekke. Uczniowie klasy 5a (grupa niemiecka), 8a i 7a skorzystali z takiej szansy po raz drugi , natomiast klasa 7c i 8b uczestniczyła w zajęciach po raz pierwszy.

Teamarbeit - czyli praca całą grupą zdecydowanie przypadł uczniom do gustu. Umiejętności językowe naszych uczniów także nie budzą większych zastrzeżeń Ważne, że wszyscy dobrze się bawili.

A. Krause

• Konkurs Recytatorski: ,,Wiosna, ach to ty".

• W piątek 1 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski, pt: ,,Wiosna, ach to ty".

Celem konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacja i promowanie talentów uczniów, motywowanie do występów publicznych.

Prezentacje odbywały się pod czujnym okiem Jury w składzie: p. Katarzyna Jędrzejewska, p. Marlena Barszczewska, p. Hanna Kordowska.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi!!!. Jury oceniało: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację słowną tekstu ( tempo, intonacje, dykcje), kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest, ruch sceniczny, strój i rekwizyty).

Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców w każdej grupie wiekowej. Laureaci I, II i III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu - słodki upominek.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, a wychowawcom i rodzicom dziękuję za pomoc w przygotowaniach do konkursu.

organizator: Magdalena Uniatowska