• Konkurs LAURKA DLA BABCI I DZIADKA

  22 stycznia 2016 r. w Wąbrzeskim Domu Kultury otwarta została wystawa pokonkursowa połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu „Laurka dla Babci i Dziadka”. Dzieci z grupy ,,Kaczki” jak zawsze chętnie włączyły się do konkursu zdobiąc swoje prace w bardzo różnorodny sposób, a także dołączając do nich życzenia zdrowia, szczęścia i uśmiechu dla swoich babć i dziadków. Jury nagrodziło pracę Wiktorii Słomy przyznając jej II miejsce w Kategorii Przedszkola. 

  Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Znalezione obrazy dla zapytania okulary dla afryki OKULARY DLA AFRYKI

  Zwracamy się z prośbą do wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach, dzieci i rodziców o włączenie się do ogólnopolskiej akcji ,,Okulary dla Afryki”. Podczas pierwszej zbiórki, trwającej od czerwca 2014 do końca maja 2015 r., udało się zebrać ponad 6 tysięcy sztuk. Okulary trafiły do mieszkańców Tanzanii, Kamerunu, Ugandy i innych afrykańskich krajów.  Mieszkający tam ludzie nie mogą ich kupić, bo często nie mają do nich dostępu lub po prostu ich na to nie stać. Zdarza się też, że bywają nieświadomi. Pomysłodawczyni akcji, dr Irena Filipecka, dodaje, że w wielu miejscach na misjach w Afryce, ludzie nie wiedzieli, że oczy można leczyć, że jest lekarz od oczu, że okulary mogą przywrócić dobre widzenie. I niewyobrażalne dla nas Europejczyków jest to, jak można się cieszyć z takiej małej rzeczy, jaką są używane okulary – dodaje pomysłodawczyni akcji.

  Okulary, które chcemy oddać,  powinny być  w dobrym stanie, czyli posiadać nieuszkodzone wszystkie elementy opraw oraz szkła nie porysowane w centrum. Nieważne, ile mają lat i jak bardzo są już niemodne. Organizatorzy proszą, by w miarę możliwości opisać moc szkieł. To zdecydowanie ułatwia segregowanie i pakowanie. Należy je wyczyścić i włożyć do małego, najtańszego woreczka foliowego razem z małą kartką, na której napisane są moce szkła dla prawego i lewego oka. Woreczków nie należy zawiązywać. Można oddać również okulary przeciwsłoneczne.

  Koordynatorem akcji na terenie szkoły i przedszkola jest pani Małgorzata Kuligowska. Okulary można przynosić do przedszkola lub zostawić u swojego wychowawcy.

  Zbiórka potrwa do 18 listopada 2016 roku.

     

 • BEZPIECZNE FERIE

  15 stycznia odbył się w naszej szkole apel pt. ,,Bezpieczne ferie”. Uczniowie klasy III a przekazali uczniom klas I - VI wiele cennych rad, przestróg na ferie, żeby wszyscy spędzili je bezpiecznie i przyjemnie. W formie wierszy i inscenizacji uświadomili uczniom konsekwencje nierozważnych zachowań. Pani Dyrektor podziękowała wykonawcom i życzyła udanego wypoczynku podczas ferii zimowych całej społeczności szkolnej.  Podczas apelu odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu ortograficznego.  Mistrzem klas IV została Wiktoria Tuszyńska, klas V – Julia Fabrykiewicz, a klas VI – Krzysztof Staroń.  Wyróżniający się w nauce uczniowie klas 1-6 również zostali uwiecznieni na zdjęciach.

  Na zakończenie odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej „Nakręć się z Claudią”. Zwycięzcą została klasa 2c,  która zebrała 67 kg nakrętek.

  ZDJĘCIA

 • NAKRĘĆ SIĘ Z CLAUDIĄ

  8 stycznia 2016 r. odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej „Nakręć się z Claudią”, zorganizowanej przez p. Agnieszkę Krause. Od 13 listopada 2015 roku wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci z  przedszkola w Książkach - zbierali nakrętki. Dla klasy, która zbierze najwięcej kilogramów nakrętek została przewidziana nagroda „niespodzianka”. Zwycięzcą okazała się klasa 2c, której bardzo gratulujemy. Klasa zebrała 67 kg nakrętek!!! Przez cały ten czas, uczniowie klasy 5 a, dzielnie ważyli i nosili przeogromne worki z nakrętkami do piwnicy. Dzięki dobrej organizacji, piątacy poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Odbiór nakrętek odbył się 8 stycznia. Przyjechała po nie mama Claudii dla której zbieraliśmy nakrętki. Dzięki naszym „zbiorom” – a jest ich ponad 500kg!!!! – Claudia będzie mogła mieć zapewnioną rehabilitację. W podziękowaniu za wspaniałą zbiórkę, pani Agnieszka Krause zaprosiła pana Pawła Paczyńskiego – profesjonalnego instruktora Zumby, który jest jednocześnie przyjacielem rodziców Claudii. Poprowadził on dla wszystkich naszych uczniów świetną lekcję Zumby.  Wszyscy świetnie się bawiliśmy i byliśmy bardzo zadowoleni.

  ZDJĘCIA

  UWAGA!!!!!

  ZBIERAMY DALEJ NAKRĘTKI DLA CLAUDII. CZY POBIJEMY NASZ REKORD 500KG?

  RAZEM Z NAMI NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE

  https://www.facebook.com/PomocClaudii/?fref=ts – pod tym adresem dowiecie się wszystkiego na temat Claudii i jej walki z chorobą.

 • CIEKAWI LUDZIE I ICH PRACA

  21 grudnia 2015 r. w klasie I c odbyły w zajęciach z cyklu: Poznajemy ciekawych ludzi i ich pracę. W zajęciach wzięły udział mamy- p. K. Rasielewska, L. Grzybek, J. Majta i M. Owsianik. Tym razem uczniowie poznawali zawód cukiernika. Pod nadzorem mam dzieci  wykonały pyszne pierniczki i babeczki. Każde otrzymało przepis na ciasteczka, które w  łatwy sposób mogą zrobić w domu. Pyszne smakołyki zostały przygotowane na klasową Wigilię, która odbyła się 22 grudnia.

  ZDJĘCIA

 • Życzymy Wszystkim zdrowych i pogodnych
  Świąt Bożego Narodzenia.
  Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
  napełni Wasze serca spokojem i radością.
  Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
  towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
  a szczere i najpiękniejsze
  Bożonarodzeniowe życzenia
  spełniają się w każdym momencie.

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej i  Przedszkola

  w Książkach wraz z pracownikami

   

  Boże  Narodzenie - 2015

 • PODSUMOWANIE AKCJI NAKARM ZWIERZAKA

  W dniach od 23 listopada do 11 grudnia 2015 r. nasza szkoła i przedszkole włączyły się do akcji ,,Nakarm zwierzaka”. Celem akcji była pomoc bezdomnym psom i kotom ze schroniska w Węgrowie. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola. Cieszymy się, że los porzuconych i skrzywdzonych zwierząt nie jest nam obojętny. Bardzo dziękujemy za okazane serce. Organizatorem akcji była pani Małgorzata Kuligowska.

  ZDJĘCIA

 •  KLASY 3 i 4 W GMINNYM OŚRODKU PROGRAMOWANIA

  W dniach od 25 listopada do 9 grudnia wszyscy uczniowie klas 3 i 4 z nauczycielką zajęć komputerowych- panią Wiesławą Dymowską - odwiedzili Gminny Ośrodku Programowania, który powstał przy naszej gminnej bibliotece.

  GO_PRO! to projekt edukacyjny, którego celem jest stworzenie nowoczesnych przestrzeni do rozwoju kompetencji kluczowych oraz zachęcenie młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych do nauki programowania. Biblioteka została wyposażona w sprzęt multimedialny i zestawy klocków Lego Mindstorms, służące do konstrukcji prawdziwych robotów, których zachowanie można dowolnie programować.

  Budowanie, programowanie i uruchamianie robotów pod kierunkiem pani Katarzyny Chandzel wzbudziło wiele emocji. Zajęcia te były doskonałym wstępem do zajęć z programowania w klasie piątej i szóstej. Pani Kasia poinformowała, że w czasie ferii zimowych zorganizuje dla zainteresowanych uczniów zajęcia z budowania i programowania robotów. Dzieci już czekają na te spotkania i żałują, że w szkole nie ma zestawów do budowania robotów z Lego i zajęć z ich programowania. 

  ZDJĘCIA

  klasa 3 A, klasa 3 B, klasa 4 A, klasa 4 B, klasa 4 C

 • PRZEDSZKOLNA GÓRA GROSZA

  W dniach 23.11 – 04. 12. 2015 r. przedszkolaki przystąpiły, jak co roku do akcji „Góra Grosza”. Corocznie nasze dzieci biją rekord i tak się też stało  tym razem. Dzieci chętnie dzielą się z rówieśnikami potrzebującymi pomocy. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków. Cieszymy się, że wpajane im  w domu rodzinnym i w przedszkolu ponadczasowe wartości przynoszą pożądane efekty. Koordynatorem akcji była M. Aleksandrowicz.

  „Góra Grosza”-  wyniki

  gr. Koty     –   107,66 zł

  gr. Kaczki  –   83,14 zł

  gr. Zające  –   82,37 zł

  Razem       –  273,17zł

  DZIĘKUJEMY wszystkim rodzicom i dzieciom

  za włączenie się do akcji na rzecz pomocy dzieciom wychowywanym poza rodziną.

  ZDJĘCIA

 • LAUREATKA KONKURSU PLASTYCZNEGO

  7 grudnia 2015 r. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie plastycznym ,,Portret Mikołaja”. Dzieci z grupy ,,Kaczki” chętnie włączyły się do konkursu, wykonując swoje prace bardzo różnorodnymi technikami. Jury doceniło pracę  Zosi Marzec i przyznało jej II miejsce w kategorii Przedszkola. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

  7 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy pod hasłem "Bezpieczne zabawy z Mikołajem" dla klas I-III. Była to doskonała okazja nie tylko do wspaniałej wspólnej zabawy, ale także utrwalenia zasad bezpiecznego pobytu w szkole. Po zmaganiach sprawnościowych czekała na nas mikołajkowa niespodzianka ufundowana przez Radę Rodziców, za którą bardzo dziękujemy.

  ZDJĘCIA

 • Znalezione obrazy dla zapytania andrzejkiANDRZEJKI W GRUPIE KACZKI

  W poniedziałek od rana dzieci z grupy ,,Kaczki” niecierpliwie wypatrywały gości, których zaprosiły na spotkanie andrzejkowe do swojej sali. W tym dniu ich wyjątkowymi partnerami do zabawy byli rodzice, którzy chętnie pojawili się w przedszkolu. Przedszkolacy ochoczo brali udział w przygotowanych wróżbach z bucików, kubeczków, serduszek, cyfr, które wzbudzały dużo emocji, ale też śmiechu. Wyjątkowo uważnie obserwowały też kształty, jakie przybierał wosk po zetknięciu się z zimną wodą. Fantazjom nie było końca. Rodzice również angażowali się we wróżby i próbowali odczytać, co ich czeka w przyszłości. Oprócz uczestnictwa we wróżbach były również wspólne tańce i słodki poczęstunek, jak na andrzejki przystało.

  ZDJĘCIA

 • ZAPROSZENIE NA FESTYN ŚWIĄTECZNY

  Po raz kolejny serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, byłych uczniów i wszystkich sympatyków naszej szkoły na Festyn Świąteczny, który odbędzie się  w środę 9 grudnia 2015 roku.

  W programie przewidujemy :

  • kiermasz świąteczny
  • kawiarenkę
  • występy dzieci.

  Rozpoczęcie  festynu  o  godz. 10.00.

  Serdecznie zapraszamy

  Rada Rodziców wraz z  całą społecznością  szkolną i przedszkolną

 • WIZYTA TELEWIZJI BYDGOSZCZ w naszej szkole

  Dzięki uczestnictwu naszej szkoły w programie „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem” organizowanym przez Centrum Onkologii w Bydgoszczy i zdobyciu zaszczytnego WYRÓŻNIENIA odwiedziła nas w dniu 25 listopada br.  TVP Bydgoszcz. Nasi uczniowie zaprezentowali  najaktywniejsze formy działań jakie zastosowaliśmy w programie. Od września br. wprowadziliśmy między innymi aktywne przerwy, na których wszyscy uczniowie klas III-VI tańczą, a uczniowie klas I i II skaczą na skakankach. Tańczących w ruch wprowadza grupa liderów-uczniów, pod czujnym okiem p. Ani Pawlikowskiej – nauczycielki wychowania fizycznego, która jest zarazem jedną z liderek programu. Prezentowaliśmy również nasz szkolny sklepik, w którym już od dwóch lat sprzedajemy tylko zdrową żywność. Oglądajcie nas w programie TVP Bydgoszcz w dniu 7 grudnia br. o godz. 18.30, 8 grudnia o 7.45  i 9 grudnia o godz. 21.15. Tytuł programu:  Wyprzedzić chorobę.

  ZDJĘCIA

 •  NAKARM ZWIERZAKA

  Bardzo prosimy o pomoc wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach, dzieci i rodziców, do włączenia się w akcję pomocy bezdomnym psom i kotom ze schroniska w Węgrowie. Schroniska są pełne porzuconych i skrzywdzonych psów i kotów, które z dnia na dzień przestały być atrakcją dla ich właścicieli i straciły swój dom. Potraktowane okrutnie, niejednokrotnie porzucone na poboczu drogi bądź w lesie, w schronisku próbują na nowo odzyskać zdrowie, radość życia i wiarę w człowieka. Otaczane są troskliwą opieką, regularnie szczepione oraz wyprowadzane na spacery. Tutaj uczą się na nowo współżycia z człowiekiem, co umożliwia im ponowne znalezienie przyjaznego domu. W schronisku w Węgrowie mieszkają psy i koty, które macie szansę uszczęśliwićKażdy może przyczynić się do tego, że zwiarzaki będą miały miski pełne jedzenia.

  Karmę można przynosić do przedszkola lub zostawić w szkole u swojego wychowawcy. Organizatorem akcji jest pani Małgorzata Kuligowska. 

   Zbiórka potrwa do 11 grudnia 2015 r 

 • Znalezione obrazy dla zapytania krawcowaPRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ PRACĘ KRAWCOWEJ

  We wtorek 17 listopada 2015 r. grupę ,,Kaczuszki” odwiedziła krawcowa. Pani Wiesia na co dzień pracuje w przedszkolu, ale z zawodu jest krawcową. Pokazała dzieciom szablony, dzięki którym można wykroić materiał oraz różne rodzaje ściegów. Zapoznała dzieci z etapami potrzebnymi do uszycia sukienki, spodni i bluzki. Dzieci dowiedziały się, jak poprawnie zdejmować miarę do szycia ubrań. Pani Wiesia zapoznała też przedszkolaków z maszyną do szycia oraz niezbędnymi w pracy krawcowej narzędziami: miarą, nożyczkami, igłą, naparstkiem, nićmi, kredą. Dzieci chętnie wykorzystywały zdobyte wiadomości i umiejętności bawiąc się w krawców. Na zakończenie obdarowały  panią Wiesię drobnym upominkiem.

  ZDJĘCIA

 •  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada mieszkańcy gminy Książki uroczyście obchodzili 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbyła się akademia przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej pod kierownictwem pani Marleny Barszczewskiej.

  ZDJĘCIA

 • MINI PLAYBACK SHOW

  W czwartek 26 listopada 2015 r. odbędzie się konkurs MINI PLAYBACK SHOW, który polega na wcieleniu się w wykonawców znanych piosenek. Uczestnicy muszą naśladować wygląd, gestykulację i ruchy ust prawdziwych artystów tak, by widzowie słuchający odtwarzanego z płyty lub pendrive’a utworu mieli złudzenie, że oglądają występ oryginalny.

  Warunki uczestnictwa:

  • w konkursie biorą udział uczniowie z grupy „maluchy”, kl. „0”,1,2,3,4,5,6,
  • uczestnicy przygotowują po jednym utworze/piosence,
  • uczestnicy naśladują śpiew na bazie pełnego playbacku - własna płyta CD lub pendrive - prezentowana piosenka musi być zaznaczona numerem na CD (np. przyklejona karteczka z numerem),
  • uczestnicy wcielają się w postać wybranego artysty lub zespołu, naśladują jego gesty, ruchy ust oraz wygląd,
  • uczestnicy sami przygotowują oryginalną ścieżkę dźwiękową, stroje i rekwizyty,
  • konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: 1. soliści; 2. zespoły
  • nagrania nie mogą przekroczyć 2 minut 30 sekund.

   

  Jury konkursu będzie brało pod uwagę:

  • pomysłowość,
  • charakteryzację i ogólny wyraz artystyczny,
  • dobór repertuaru,
  • synchronizację, imitację śpiewu i ruchu wybranego wykonawcy i utworu,
  • ogólne wrażenie prezentacji.

  Każdy Juror może przyznać maksymalnie 6 punktów.

  Celem konkursu jest:

  • rozbudzanie zainteresowań muzycznych,
  • integracja dzieci,
  • upowszechnianie kultury muzycznej,
  • usatysfakcjonowanie młodych wykonawców.

   

  Najlepsi wykonawcy zostaną nagrodzeni oraz zaprezentują się w czasie Festynu Świątecznego -  9.12.2015 r. i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w GOK Książki - 10 stycznia 2016 roku. Karty zgłoszenia można odbierać u pani Anny Polcyn do 19.11.2015 r. (czwartek), a uzupełnione dostarczyć do 20 listopada (piątek).

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  W dniach 6 i 9 listopada 2015 r. klasy I- III  po raz kolejny wzięły udział w akcji ,,Śniadanie daje moc". W klasach zostały przeprowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania, uczniowie wykonali pożywne kanapki oraz ciekawe prace plastyczne. Dzieci świetnie się bawiły i z ogromnym apetytem konsumowały przygotowany wspólnie posiłek.

  ZDJĘCIA

 • 4 C W KRAINIE WAG

  6 i 9 listopada na lekcjach matematyki uczniowie klasy 4 c przenieśli się do Krainy Wag. Poszukiwania wag przeprowadzone w szkole i w domach dały wszystkim uczniom możliwość zapoznania się z jednostkami masy w czasie wykonywania różnych pomiarów. Dzieci ważyły siebie, swoje tornistry, drugie śniadanie i przedmioty codziennego użytku. Wykonując praktyczne ćwiczenia poznały również wagi: brutto, netto, tara. Dzieci uczyły się korzystać z wagi: łazienkowej, hakowej, szalkowej, elektronicznej. Wszystkie dzieci bardzo chętnie wykonywały ćwiczenia pod kierunkiem pani Wiesławy Dymowskiej. Lekcje po raz kolejny okazały się za krótkie, bo uczniowie chcieli wykonywać jeszcze więcej różnych ćwiczeń.

  ZDJĘCIA

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach
  ul. Szkolna 6
  87-222 Książki
 • 56 68 88 151

Galeria zdjęć