Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach

 

Nawigacja

 •  ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA - odpowiedzialne korzystanie z INTERNETU 

  W dniach 18-20 listopada uczniowie klas trzecich, w ramach akcji ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA, na zajęciach komputerowych uczyli się odpowiedzialnego korzystania z Intenetu. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat korzyści oraz zagrożeń związanych z Internetem. Uczniowie znają zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, ale muszą pamiętać o ich stosowaniu w praktyce. 

  ZDJĘCIA

 •  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu naszej narodowej historii. Tego dnia odzyskaliśmy wolność. Nowe pokolenia Polaków miały szansę wychowywać się w niepodległym kraju. Dziś, po latach, wspominamy tamte i inne ważne wydarzenia podczas corocznych uroczystości, aby również najmłodsi wiedzieli i pamiętali komu zawdzięczają  powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli.

  Tegoroczny występ dla mieszkańców gminy Książki przypominający fakty historyczne dotyczące rozbiorów, powstań narodowych i wreszcie odzyskania niepodległości przygotowali uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Książkach pod kierunkiem pań: Marleny Barszczewskiej, Elżbiety Wiśnicy -Tomaszewskiej oraz Iwony Domaciuk.

  ZDJĘCIA

 • ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA - UCZCIWOŚĆ W SPORCIE.

  Klasa III a na lekcji wychowania fizycznego kontynuuje zajęcia w ramach "Etyki nie tylko dla smyka" i dowiaduje się, że uczciwość w sporcie, gra FAIR PLAY jest jest sprawą najważniejszą. Dzieci układają hasło: " Gdy jestem uczciwy, czuję sie dobrze sam ze sobą, inni mi ufają".

  ZDJĘCIA

 •  KLASY 4-6 W GMINNYM OŚRODKU PROGRAMOWANIA

  W dniach od 3 do 7 listopada wszyscy uczniowie klas 4-6 na zajęciach komputerowych byli w Gminnym Ośrodku Programowania, który powstał przy naszej gminnej bibliotece.

  GO_PRO! to projekt edukacyjny i modernizacyjny, którego głównym celem jest stworzenie nowoczesnych przestrzeni do rozwoju kompetencji kluczowych oraz zachęcenie młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych do nauki programowania. Biblioteka została wyposażona w sprzęt multimedialny, pomocny w ciekawej i innowacyjnej edukacji z zakresu algorytmów. Pomocami dydaktycznymi w punktach GO_PRO! są m.in. zestawy klocków Lego Mindstorms, służące do konstrukcji prawdziwych robotów, których zachowanie można dowolnie programować.

  ZDJĘCIA

   

 • Etyka nie tylko dla smyka - klasa 3 a poznaje mieszkańców Figurowa Geometrycznego

  Klasa III a w ramach pilotażowego projektu "Etyka nie tylko dla smyka" rozpoczęła cykl zajęć. Na pierwszych zajęciach poznaje mieszkańców Figurowa Geometrycznego i uczy się nie tylko matematyki, ale także kształtuje postawy etyczne, takie jak: szacunek, tolerancja, odpowiedzialność. Dzieci będą poznawać w kolejnych odcinkach serialu matematycznego przygody Ćwiartka Parzystego i jego przyjaciół oraz uczyć się, jak zachować się w określonych sytuacjach życiowych.

  ZDJĘCIA

 •  ŚNIADANIE DAJE MOC

  W piątek 7 listopada obchodziliśmy w tym roku szkolnym dzień pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”.   Dzieci z klas 1-3 zorganizowały śniadanie w swoich klasach. Dało im to możliwość wzbogacenia wiedzy na temat najważniejszego posiłku dnia, poznania nowych smaków oraz wspólnego przygotowania i zjedzenia śniadania z kolegami i wychowawcami.

  ZDJĘCIA

 •  REKLAMA TRÓJKĄTÓW I CZWOROKĄTÓW W 6A

  6 listopada uczniowie klasy 6 A na lekcji matematyki prezentowali opracowane w domu projekty. Zadaniem każdej grupy było przygotowanie reklamy wylosowanego trójkąta lub czworokąta. Zespoły wykazały się dużą pomysłowością. W ich wykonaniu obejrzeliśmy i usłyszeliśmy: piosenki, rapowane rymowanki, wiersze, dialogi i plakaty. Wszystkie grupy otrzymały duże brawa.

  ZDJĘCIA

 •  PASOWNIE NA PIERWSZAKA

  28 października 2014 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali pierwszą, ważną uroczystość – ślubowanie. W galowych strojach, równym krokiem maszerowali w kierunku sceny. Po zajęciu honorowych miejsc dzieci z uśmiechem i radością przywitały zaproszonych gości, a następnie zaprezentowały przygotowane wcześniej wiersze i piosenki. Po części artystycznej uczniowie przystąpili do uroczystego ślubowania, po którym pani wicedyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.  Przysięgę złożyli również rodzice pierwszoklasistów. Na zakończenie zaproszeni goście złożyli życzenia i wręczyli wspaniałe upominki uczniom klas pierwszych.Ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

  ZDJĘCIA

 •  ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA

  Nasza  szkoła przystąpiła, jako jedna z dwudziestu szkół w województwie kujawsko – pomorskim, do ogólnopolskiego programu pilotażowego "Etyka nie tylko dla smyka". Jest to projekt opracowany przez Ośrodek Rozwoju  Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Projekt jest przeznaczony dla uczniów klas I - III i ma wprowadzić najmłodszych w świat wartości takich, jak: sprawiedliwość, uczciwość, szczodrość, współpraca, odpowiedzialność, umiar, piękno czynów, tolerancja, empatia, szacunek dla siebie i innych,  prawość, rzetelność, dobro, życzliwość, koleżeństwo, równość i inne poprzez ciekawe zajęcia edukacyjne. Projekt będzie realizowany od listopada 2014 r. do kwietna 2015 r.

  16 października 2014 r. w Toruniu odbyła się konferencja inauguracyjna programu pilotażowego „Etyka nie tylko dla smyka", w której uczestniczyli przedstawiciele szkół realizujących program, w tym również i przedstawiciele naszej szkoły wraz z p. dyrektor Ewą Jędrzejewską - Głowacką.

  Zapraszamy do oglądania na naszej szkolnej stronie internetowej relacji fotograficznych z wybranych zajęć

  Szkolny lider projektu - Katarzyna Jędrzejewska

  ZDJĘCIA

 •  LEKCJA PLASTYKI

  Dnia 10 października 2014 r. klasa II b gościła na lekcji plastyki malarkę- panią Martę Kesler.  Zajęcia prowadzone przez zaproszonego gościa dały dzieciom możliwość  poznania  warsztatu malarza, ale i radość ze wspólnego tworzenia. Pod czujnym i fachowym okiem pani Marty powstały prawdziwe dzieła sztuki o tematyce jesiennej.

  ZDJĘCIA

   

 •  Spotkanie z siostrą Savią

  9 października 2014 r. uczniowie klasy III a gościli u siebie,  w ramach cyklicznych spotkań z ciekawym człowiekiem, siostrę M.Savię z zakonu Elżbietanek. Siostra Savia opowiedziała jakie etapy musi przejść kandydatka na zakonnicę i jak wygląda strój zakonnicy. Zdradziła nam, co wolno zakonnicom nosić z ubrań oraz czego nie wolno im robić. Zapoznała nas z rozkładem dnia w zakonie i powiedziała czym się zajmuje. Nasz gość zapewnił nas, że życie w zakonie, podobnie jak nasze, jest również barwne, fajne i pełne niespodzianek oraz wyzwań. Na koniec wizyty siostra Savia podarowałą wszystkim dzieciom figurkę Jezuska przywiezioną z Jerozolimy. Dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego.

  ZDJĘCIA

 • W krainie witamin

  8 października 2014 r., w ramach promocji zdrowia, uczniowie klasy II a przedstawili  inscenizację pt. "W krainie witamin’’, której celem było ukazanie walorów zdrowotnych warzyw  i owoców oraz zachęcenie do ich spożywania. Zaproszenia na występ otrzymali: p. dyrektor, nauczyciele, uczniowie kl. I – III oraz rodzice. Z pomocą rodziców przygotowane zostały barwne kostiumy, liczne rekwizyty oraz kosze pełne  jabłek, którymi na zakończenie  spotkania  mali aktorzy częstowali wszystkich przybyłych gości. Po przedstawieniu zaproszone dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą odpowiadając szybko i trafnie na zagadki o warzywach i owocach. Inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem wychowawczyni – pani Jolanty Kwaśniewskiej.

  ZDJĘCIA

 • Spotkanie ze strażakiem

  16 września 2014 r. uczniowie klasy I a gościli strażaka. Celem spotkania była popularyzacja wiedzy na temat postępowania w czasie  ewakuacji. Pierwszoklasiści  poznali  zasady bezpieczeństwa. Podczas zajęć uczniowie byli bardzo aktywni i zadawali pytania dotyczące pracy i sprzętu strażaka.

  ZDJĘCIA

 •  Pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2014/15

  Serdecznie zapraszamy uczniów oraz rodziców na inaugurację roku szkolnego 2014/15.

  W dniu 1 września 2014 roku o godzinie 9.00 zbiórka w szkole i przejście do kościoła na mszę św. Po mszy odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej.

  Rozpoczęcie w przedszkolu nastąpi o godz. 9.00.

  HARMONOGRAM DOWOZÓW

 • WYPRAWKA SZKOLNA

  Wnioski o wyprawkę szkolną składać mogą rodzice uczniów klas II, III i VI do dnia 5 września 2014 r. Wnioski dostępne są w sekretariacie szkoły.

 • sunburn WAKACJE

  Drodzy Rodzice i Uczniowie!

  Minął kolejny rok naszej wspólnej przygody z nauką. Przygody, która wielu z Was pasjonuje, rozbudza, uskrzydla i inspiruje do zgłębiania tajników wiedzy. Niektórzy uczniowie wykorzystali w pełni swoje możliwości. Osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, uzyskali wysokie wyniki na sprawdzianach zewnętrznych, brali udział w licznych konkursach szkolnych i międzyszkolnych niejednokrotnie zdobywając wysokie miejsca.

  Teraz dla wszystkich uczniów nadszedł czas upragnionego wypoczynku letniego.

  W związku z trwającymi wakacjami i urlopami życzymy wszystkim rodzicom i Wam uczniowie radosnego i bezpiecznego wypoczynku, pełnego fantastycznych przeżyć i niezapomnianych wrażeń.

  emotikonka kwiaty agusi   emotikonka tecza   emotikonka aparat fotograficzny   wedrowiec emotikonka   emotikony wakacje plywanie   

 •  Dzieci z Bullerbyn w klasie 2 a

  12 czerwca spotkaliśmy się po raz ostatni z „Dziećmi z Bullerbyn" .Kolejne przygody Lisy, Lassego, Bossego oraz Anny , Britty i Olego poznaliśmy dzięki pani Małgorzacie Owsianik. Jak zwykle wykonaliśmy prace plastyczne, które można zobaczyć w Ośrodku Zdrowia i w Bibliotece Gminnej. Z bohaterami spotkamy się w nowym roku szkolnym.

 • Podsumowanie Ligi Zadaniowej UMK 

  5 czerwca w Szkole Podstawowej w Jarantowicach odbyło się podsumowanie Ligi Zadaniowej UMK w Toruniu oraz Powiatowych Konkursów Matematycznych dla klas czwartych i piątych. Na to spotkanie zaproszenie otrzymało sześcioro naszych uczniów. Aleksandra Kwaśniewska z klasy 6 a zdobyła I miejsce w Lidze Zadaniowej oraz wywalczyła tytuł LAUREATA etapu wojewódzkiego. Ola zajęła również I miejsce w konkursie Matematyczne Niespodzianki, a Julia Kalinowska z klasy 6 b zdobyła w nim III miejsce.

  W Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas piątych pierwsze miejsce zajęła Klaudia Rybicka z klasy 5a, a Zuzanna Kalinowska z 5 b otrzymała wyróżnienie.

  Patryk Żądlak z klasy 4 a zajął III miejsce, a Piotr Fabrykiewicz z 4 a otrzymał wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas czwartych.

  W czasie tego spotkania nauczycielki matematyki: Wiesława Dymowska, Elżbieta Wiśnica-Tomaszewska i Małgorzata Zielińska-Gronowska otrzymały podziękowania od dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, prezesa Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Komitetu Organizacyjnego Ligi Zadaniowej za pracę w komisjach konkursowych i rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych dzieci. 

  W czasie tego nadzwyczajnego wydarzenia nagrody m.in. wręczała pani dyrektor Ewa Jędrzejewska-Głowacka, która również została zaproszona na wręczenie nagród tęgim głowom z powiatu wąbrzeskiego. Spotkanie uatrakcyjniły występy uczniów Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Impreza zakończyła się na boisku szkolnym, gdzie pod czujnym okiem strażaków odbyło się grillowanie pysznych kiełbasek.

  Uczniom, ich rodzicom i nauczycielom gratulujemy sukcesów i życzymy zdobywania kolejnych laurów w przyszłym roku szkolnym.

  ZDJĘCIA

 •  II Powiatowy Konkurs MISTRZ KOMPUTERA

  4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie odbył się II Powiatowy Konkurs Informatyczny mający na celu wyłonienie mistrza komputera z całego powiatu wąbrzeskiego. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Kwaśniewska z klasy 6 a i Klaudia Rybicka z 5 a. Po zsumowaniu wyników z cześci teoretycznej i praktycznej okazało się, że Ola zajęła drugie, a Klaudia trzecie miejsce w powiecie. Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów w tej dziedzinie. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem pani Wiesławy Dymowskiej.

  ZDJĘCIA

 • Z okazji Dnia Dziecka

  wszystkim dzieciom przedszkolnym i uczniom

  życzymy wiele radości i uśmiechu.

  Niech każda chwila w tym dniu będzie

  najszczęśliwszą i niepowtarzalną,

  a bliscy niech otoczą Was

  bezgraniczną i bezinteresowną miłością.

   

  Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy

  szkoły i przedszkola