Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach

 

Nawigacja

 •  Spotkanie z siostrą Savią

  9 października 2014 r. uczniowie klasy III a gościli u siebie,  w ramach cyklicznych spotkań z ciekawym człowiekiem, siostrę M.Savię z zakonu Elżbietanek. Siostra Savia opowiedziała jakie etapy musi przejść kandydatka na zakonnicę i jak wygląda strój zakonnicy. Zdradziła nam, co wolno zakonnicom nosić z ubrań oraz czego nie wolno im robić. Zapoznała nas z rozkładem dnia w zakonie i powiedziała czym się zajmuje. Nasz gość zapewnił nas, że życie w zakonie, podobnie jak nasze, jest również barwne, fajne i pełne niespodzianek oraz wyzwań. Na koniec wizyty siostra Savia podarowałą wszystkim dzieciom figurkę Jezuska przywiezioną z Jerozolimy. Dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego.

  ZDJĘCIA

 • W krainie witamin

  8 października 2014 r., w ramach promocji zdrowia, uczniowie klasy II a przedstawili  inscenizację pt. "W krainie witamin’’, której celem było ukazanie walorów zdrowotnych warzyw  i owoców oraz zachęcenie do ich spożywania. Zaproszenia na występ otrzymali: p. dyrektor, nauczyciele, uczniowie kl. I – III oraz rodzice. Z pomocą rodziców przygotowane zostały barwne kostiumy, liczne rekwizyty oraz kosze pełne  jabłek, którymi na zakończenie  spotkania  mali aktorzy częstowali wszystkich przybyłych gości. Po przedstawieniu zaproszone dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą odpowiadając szybko i trafnie na zagadki o warzywach i owocach. Inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem wychowawczyni – pani Jolanty Kwaśniewskiej.

  ZDJĘCIA

 • Spotkanie ze strażakiem

  16 września 2014 r. uczniowie klasy I a gościli strażaka. Celem spotkania była popularyzacja wiedzy na temat postępowania w czasie  ewakuacji. Pierwszoklasiści  poznali  zasady bezpieczeństwa. Podczas zajęć uczniowie byli bardzo aktywni i zadawali pytania dotyczące pracy i sprzętu strażaka.

  ZDJĘCIA

 •  Pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2014/15

  Serdecznie zapraszamy uczniów oraz rodziców na inaugurację roku szkolnego 2014/15.

  W dniu 1 września 2014 roku o godzinie 9.00 zbiórka w szkole i przejście do kościoła na mszę św. Po mszy odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej.

  Rozpoczęcie w przedszkolu nastąpi o godz. 9.00.

  HARMONOGRAM DOWOZÓW

 • WYPRAWKA SZKOLNA

  Wnioski o wyprawkę szkolną składać mogą rodzice uczniów klas II, III i VI do dnia 5 września 2014 r. Wnioski dostępne są w sekretariacie szkoły.

 • sunburn WAKACJE

  Drodzy Rodzice i Uczniowie!

  Minął kolejny rok naszej wspólnej przygody z nauką. Przygody, która wielu z Was pasjonuje, rozbudza, uskrzydla i inspiruje do zgłębiania tajników wiedzy. Niektórzy uczniowie wykorzystali w pełni swoje możliwości. Osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, uzyskali wysokie wyniki na sprawdzianach zewnętrznych, brali udział w licznych konkursach szkolnych i międzyszkolnych niejednokrotnie zdobywając wysokie miejsca.

  Teraz dla wszystkich uczniów nadszedł czas upragnionego wypoczynku letniego.

  W związku z trwającymi wakacjami i urlopami życzymy wszystkim rodzicom i Wam uczniowie radosnego i bezpiecznego wypoczynku, pełnego fantastycznych przeżyć i niezapomnianych wrażeń.

  emotikonka kwiaty agusi   emotikonka tecza   emotikonka aparat fotograficzny   wedrowiec emotikonka   emotikony wakacje plywanie   

 •  Dzieci z Bullerbyn w klasie 2 a

  12 czerwca spotkaliśmy się po raz ostatni z „Dziećmi z Bullerbyn" .Kolejne przygody Lisy, Lassego, Bossego oraz Anny , Britty i Olego poznaliśmy dzięki pani Małgorzacie Owsianik. Jak zwykle wykonaliśmy prace plastyczne, które można zobaczyć w Ośrodku Zdrowia i w Bibliotece Gminnej. Z bohaterami spotkamy się w nowym roku szkolnym.

 • Podsumowanie Ligi Zadaniowej UMK 

  5 czerwca w Szkole Podstawowej w Jarantowicach odbyło się podsumowanie Ligi Zadaniowej UMK w Toruniu oraz Powiatowych Konkursów Matematycznych dla klas czwartych i piątych. Na to spotkanie zaproszenie otrzymało sześcioro naszych uczniów. Aleksandra Kwaśniewska z klasy 6 a zdobyła I miejsce w Lidze Zadaniowej oraz wywalczyła tytuł LAUREATA etapu wojewódzkiego. Ola zajęła również I miejsce w konkursie Matematyczne Niespodzianki, a Julia Kalinowska z klasy 6 b zdobyła w nim III miejsce.

  W Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas piątych pierwsze miejsce zajęła Klaudia Rybicka z klasy 5a, a Zuzanna Kalinowska z 5 b otrzymała wyróżnienie.

  Patryk Żądlak z klasy 4 a zajął III miejsce, a Piotr Fabrykiewicz z 4 a otrzymał wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas czwartych.

  W czasie tego spotkania nauczycielki matematyki: Wiesława Dymowska, Elżbieta Wiśnica-Tomaszewska i Małgorzata Zielińska-Gronowska otrzymały podziękowania od dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, prezesa Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Komitetu Organizacyjnego Ligi Zadaniowej za pracę w komisjach konkursowych i rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych dzieci. 

  W czasie tego nadzwyczajnego wydarzenia nagrody m.in. wręczała pani dyrektor Ewa Jędrzejewska-Głowacka, która również została zaproszona na wręczenie nagród tęgim głowom z powiatu wąbrzeskiego. Spotkanie uatrakcyjniły występy uczniów Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Impreza zakończyła się na boisku szkolnym, gdzie pod czujnym okiem strażaków odbyło się grillowanie pysznych kiełbasek.

  Uczniom, ich rodzicom i nauczycielom gratulujemy sukcesów i życzymy zdobywania kolejnych laurów w przyszłym roku szkolnym.

  ZDJĘCIA

 •  II Powiatowy Konkurs MISTRZ KOMPUTERA

  4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie odbył się II Powiatowy Konkurs Informatyczny mający na celu wyłonienie mistrza komputera z całego powiatu wąbrzeskiego. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Kwaśniewska z klasy 6 a i Klaudia Rybicka z 5 a. Po zsumowaniu wyników z cześci teoretycznej i praktycznej okazało się, że Ola zajęła drugie, a Klaudia trzecie miejsce w powiecie. Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów w tej dziedzinie. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem pani Wiesławy Dymowskiej.

  ZDJĘCIA

 • Z okazji Dnia Dziecka

  wszystkim dzieciom przedszkolnym i uczniom

  życzymy wiele radości i uśmiechu.

  Niech każda chwila w tym dniu będzie

  najszczęśliwszą i niepowtarzalną,

  a bliscy niech otoczą Was

  bezgraniczną i bezinteresowną miłością.

   

  Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy

  szkoły i przedszkola

 • Tydzień dla zdrowia

  I już zakończył się w Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Książkach „Tydzień dla zdrowia”, który trwał od 12 do 16 maja 2014 r.  Program wystartował już po raz 9. W ramach programu odbyły się pogadanki na temat zdrowego stylu życia, konkursy: plastyczny, literacki, poetycki, sportowo-wiedzowy. Wszyscy uczestnicy biorący udział w programie, czyli cała społeczność szkolna i przedszkolna, otrzymali upominki, które ufundowali nasi niezastąpieni sponsorzy. Są to: PZU S.A., Bank Spółdzielczy O/Książki,  Hurtowania Artykułów Chemicznych i Przemysłowych „BRYZA”  w Brodnicy, p. Tomasz Sacha, p. Cezary Zapałowicz, Zakłady Graficzne w Wąbrzeźnie, p. Renata Iracka, „AGROCOMEX” sp.z o.o. w Jabłonowie, Robert Kowalkowski Przetwórnia Owoców i Warzyw w Lubawie, GSK w Wąbrzeźnie. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy. Zapraszamy za rok na jubileuszowy, dziesiąty,  „Tydzień dla zdrowia”.

  ZDJĘCIA

  Tydzień dla zdrowia 2014 - wyniki zawodów i konkursów, wiersze, sprawozdania

 • Spotkanie z weterynarzem

  W dniu 16 kwietnia br. uczniowie klasy II a gościli  pana Tadeusza Waszaka, który jest weterynarzem w naszej gminie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały sie na czym polega praca weterynarza i jak dbać o swoje zwierzątka oraz na jakie choroby zapadają. Dzieci miały okazję zobaczyć autentyczną czaszkę konia oraz różne narzędzia, którymi posługuje sie w codziennej pracy weterynarz. Panu weterynarzowi towarzyszył sympatyczny piesek Bili, który wzbudził naszą sympatię.

  ZDJĘCIA

 • Terminy naboru do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Książkach

  10 kwietnia 2014 r. Publikacja informacji o terminie naboru do klas pierwszych na stronie www.spksiazki.edupage.org  oraz na tablicy ogłoszeń.
  Od 14 do 25 kwietnia 2014 r.

  Składanie przez rodziców w sekretariacie szkoły:

  - karty informacyjnej dziecka do klasy I  z obwodu szkoły wg miejsca zamieszkania

  - podania o przyjęcie dziecka na wolne miejsce do klasy I szkoły podstawowej spoza obwodu
  Od 19 maja do 20 czerwca 2014 r. Rekrutacja uzupełniająca w przypadku pozostawania wolnych miejsc-zgodnie ze Statutem Szkoły Podstawowej w Książkach.

   

 •  

   Festyn Wielkanocny – 10 kwietnia 2014 r.

  Wszystkich sympatyków Szkoły Podstawowej i Przedszkola  w Książkach

  serdecznie zapraszamy na kolejny

  FESTYN ŚWIĄTECZNY

  W programie :

  od 10.00- kiermasz świąteczny

  ok. 11.15 - występy dzieci – miejsce łącznik

  W trakcie festynu czynna kawiarenka w stołówce.

   

  Zapraszają:

  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola

  wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym

   oraz uczniami i przedszkolakami

 •  Gala Laureatów konkursów przedmiotowych.

  21 marca 2014 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu odbyła się Gala Laureatów konkursów przedmiotowych. Pan Zbigniew Ostrowski - Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Pan Andrzej Siemianowski - Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty wręczyli naszej  uczennicy - Aleksandrze Kwaśniewskiej - statuetkę oraz zaświadczenia o zdobyciu tytułu laureata dwóch konkursów przedmiotowych. W czasie uroczystości podziękowania i gratulacje od Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymały panie: Irena Jóźków – nauczycielka języka polskiego i Wiesława Dymowska – nauczycielka matematyki.

  ZDJĘCIA

 • Pierwszy dzień wiosny

  W pierwszym dniu wiosny - 21 marca 2014 r.- odbył się konkurs recytatorski klas I - III. Chętne dzieci recytowały wiersze Juliana Tuwima. Największą popularnością cieszył się wiersz pt.: "Bambo" oraz   "Spóźniony słowik". Pierwsze miejsce zdobyła Lena Krause uczennica  kl. II c, drugie Magdalena Sacha z kl. II a, trzecie miejsce przypadło uczennicy klasy I a Aleksandrze Drzyzga. Gratulujemy! 

  ZDJĘCIA

 •  Szanowni Rodzice!

        W dniu 28 marca 2014 r. (piątek) w Szkole Podstawowej w Książkach, w gabinecie pedagoga – s.35, od godz. 8.00 do 11.00 dyżur pełnić będą: psycholog oraz pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w  Wąbrzeźnie. Tematyka wiodąca: „Dojrzałość szkolna”.

  Wszystkich rodziców zainteresowanych tematyką serdecznie zapraszamy.

 •  

   Wiosna tuż, tuż ...

  Dnia 12 marca 2014 r. członkowie Kół Przyrodniczych z klasa II a, b, c z naszej szkoły uczestniczyli w wypuszczaniu bażantów i kuropatw na okoliczne pola. Zajęcia w plenerze przygotowali i prowadzili członkowie Koła Łowieckiego ,,Darz Bór” z Torunia. To niezwykła okazja z bliska obserwować dzikie ptaki. Można zobaczy różnicę między bażantem a kuropatwą i usłyszeć ciekawostki dotyczące ich życia w środowisku naturalnym. Przyroda wymaga naszej pomocy, dlatego musimy dbać o równowagę w środowisku i ratować zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt!

  W czasie wyprawy było ognisko i pyszne kiełbaski, które samodzielnie piekliśmy nad ogniem.

  Członkom Koła Łowieckiego za spotkanie dziękują:

  uczniowie klas II a, b, c i wychowawcy!

  ZDJĘCIA

 •  Lenka nagrodzona

             Nasza uczennica klasy II c, Lenka Krause, rozpoczęła szkołę  jako sześciolatek. W bieżącym roku szkolnym postanowiła wziąć udział w konkursie organizowanym przez Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”. Wykonała przepiękny album przedstawiający jej powszedni dzień. Opowiedziała w nim co robi od momentu wstania z łóżka, poprzez naukę aż do wieczora. Zaprezentowała swoje zainteresowania i osiągnięcia. W konkursie wojewódzkim  zajęła zaszczytne III miejsce.  Za swoją pracę na Wojewódzkiej Gali Konkursu MEN „Mam 6 lat” otrzymała nagrody od Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, a także od Wójta Gminy Książki.   

  Jedną z otrzymanych nagród  w postaci teatrzyku dla lalek Lenka przekazała swojej klasie.

            Otrzymała też dyplomy od Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz od Ministra Edukacji Narodowej. Nagrodzone prace dzieci wezmą udział w konkursie ogólnopolskim „Mam 6 lat”. 

  Trzymamy kciuki za Lenkę, aby również zajęła wysokie miejsce !

  ZDJĘCIA

 •   Podwójny SUKCES

  Z radością informujemy o wielkim sukcesie uczennicy klasy 6 a, Aleksandry Kwaśniewskiej, która w tym roku znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów dwóch konkursów – polonistycznego i matematycznego, organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

  Ola jest wyjątkowo zdolną uczennicą. Przez sześć lat nauki w szkole podstawowej przystępowała do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami w różnych konkursach i w każdym z nich zajmowała czołowe miejsca. Jeżeli zastanawiacie się jak Ona to robi, to możecie ją o to zapytać. Olę można spotkać prawie na każdej przerwie za ladą w naszym szkolnym sklepiku. Być może zdradzi wam swój PRZEPIS na SUKCES smiley.

  Sukces ten gwarantuje uzyskanie maksymalnej liczby punktów na sprawdzianie szóstoklasisty bez konieczności pisania testu.

  Serdecznie gratulujemy Oli i jej rodzicom oraz życzymy naszej uczennicy dalszych sukcesów.