•               

  Wesołych Świąt !!!

  Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

  pełnych wiary, nadziei i miłości.
  Radosnego, wiosennego nastroju,
  serdecznych spotkań w gronie rodziny
  oraz wesołego Alleluja

  życzy

    Dyrekcja Szkoły Podstawowej i Przedszkola

  w Książkach wraz z pracownikami

 •   ROBIMY WIOSENNE KANAPKI

  30 marca 2015 r. uczniowie klasy I a wraz z panią Anną Witomską, panią Aldoną Lisińską oraz wychowawczynią Iwoną Domaciuk w szkolnej stołówce przygotowywali wiosenne kanapki. Celem ogólnym zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw jako źródła witamin  oraz utrwalenie zasad higieny oraz zasad bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków.

  ZDJĘCIA

 • ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA - PRZYGODA MAŁEJ MRÓWKI

  26 marca 2015 r. w klasie I a zostały przeprowadzone zajęcia, których celem ogólnym było kształtowanie pojęcia współpraca. Uczniowie poznali bajkę pt. „Przygoda małej mrówki. W grupach układali puzzle przedstawiające mrówkę. Na zakończenie odbyły się zawody sportowe.

  ZDJĘCIA

 • SUKCES - KLAUDIA RYBICKA LAUREATKĄ LIGI ZADANIOWEJ UMK W TORUNIU

  W sobotę 7 marca 2015 w auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbył się finałowy - wojewódzki etap konkursu matematycznego Liga Zadaniowa dla uczniów szkół podstawowych. Miło nam powiadomić, że uczennica naszej szkoły – Klaudia Rybicka, rozwiązując finałowe zadania przekroczyła wymagany próg 75 % i uzyskała tytuł LAUREATKI.

  Dzięki temu zostanie zwolniona z pierwszej części sprawdzianu przeprowadzanego na zakończenie klasy VI szkoły podstawowej i otrzyma z tej części sprawdzianu najwyższy wynik. Tym zwycięstwem zapewniła sobie już teraz ocenę celującą z matematyki na koniec roku szkolnego. Może również zostać przyjęta do wybranego publicznego gimnazjum.

  To nie jedyny sukces matematyczny Klaudii. Jest ona również zdobywczynią tytułu FINALISTKI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty.

  Do udziału w konkursach uczennicę przygotowywała nauczycielka matematyki – Wiesława Dymowska. Klaudia w czasie konkursów musiała wykazać się umiejnością rozwiązywania bardzo trudnych zadań (Sprawdź poniżej), więc tym bardziej cieszymy się z jej sukcesu.

  Serdecznie gratulujemy Klaudii, jej rodzicom oraz nauczycielom.

   

  Poniżej znajduje się część zadań, które Klaudia rozwiązywała w czasie konkursów matematycznych.

  Sprawdź, czy jesteś mądrzejszy od szóstoklasistki.

  Liga Zadaniowa - FINAŁ, I spotkanie konkursowe, II spotkanie konkursowe, III spotkanie konkursowe

  Wojewódzki Konkurs Matematyczny -  etap wojewódzkietap rejonowy, etap szkolny

   

 • KONKURS RECYTATORSKI

   20 marca 2015 r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich witali wiosnę. Z tej okazji odbył się  konkurs recytatorski pod nazwą „Zwierzęta w poezji", w którym wzięło udział 23 uczniów. Taki konkurs to już w naszej szkole kilkuletnia tradycja. Uczestnicy  zaprezentowali publiczności nie tylko znajomość tekstu, ale także  piękną recytację, stroje, rekwizyty i ogólne wrażenie sceniczne. Jury miało nie lada zadanie, aby wyłonić najlepszych. Na poziomie klas pierwszych zwycięzcami byli: Maksymilian Sypek  - kl. I b, Jędrzej Lisiński - kl. I c oraz Filip Nadworny  - kl. I c. W klasach drugich zwyciężyły: Paulina Wójcik kl. II a, Klaudia Sieradzka kl. II a i Aniela Kesler kl. II b. Na poziomie klas trzecich wygrały: Magdalena Sacha - kl. III a, Lena Krause  - kl. III c i Tuszyńska Wiktoria  - kl. III b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy za rok!

  ZDJĘCIA

 •  I POWIATOWY FESTIWAL TANECZNY DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY KSIĄŻKI

  Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Książkach we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Książkach

  serdecznie zapraszają na

  FESTIWAL TAŃCA 

  który odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. o godz.10.00 

  w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. 

   

  REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

   

 • ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA - zajęcia otwarte dla rodziców

  13 marca 2015 r. w klasie III A, w ramach prowadzonego w naszej szkole pilotażowego projektu "Etyka nie tylko dla smyka",  odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem lekcji był "Biały Lew" - scenariusz edukacji społecznej i etycznej. Celem było definiowanie przez uczniów pojęcia tolerancji wobec osób innej narodowości i tradycji kulturowej oraz zwrócenie uwagi na to, że wszyscy ludzie mają równe prawa. 

  ZDJĘCIA

 •     

   Festyn Wielkanocny – środa 25 marca 2015 r.

  Wszystkich sympatyków Szkoły Podstawowej i Przedszkola  w Książkach

  serdecznie zapraszamy na kolejny

  FESTYN ŚWIĄTECZNY

  W programie :

  od 10.00- kiermasz świąteczny

  od 10.00 - kawiarenka w stołówce szkolnej

  ok. 11.00 - występy dzieci – miejsce łącznik

   

  Zapraszają:

  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola

  wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym

   oraz uczniami i przedszkolakami

 • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W KSIĄŻKACH

  Dyrektor Szkoły Podstawowej i Przedszkola 

  im. Henryka Sienkiewicza w Książkach

  ogłasza nabór do przedszkola na rok szkolny 2015/2016

   

  Przyjmowanie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego

  odbywać się będzie w dniach 2 – 6.03.2015 r.

  Przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału wychowania przedszkolnego 3-4- latków  oraz  OBOWIĄZKOWO 5-latków rocznik 2010 

  odbywać się będzie w dniach 9– 20.03.2015 r.

   

  Deklaracje i wnioski do pobrania w sekretariacie SPiP w Książkach.

  Zasady rekrutacji do Przedszkola znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach – www.spksiazki.edupage.org

   

 • NA SPORTOWO - ZIMOWO

  26 lutego 2015 r. dzieci z grupy „Koty” wraz z rodzicami bawiły się na śniegu. Jazda na sankach to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Zima w tym roku nie dała nam zbyt wielu okazji do zabaw, dlatego cieszymy się, że udało nam się zorganizować wspólną zabawę. Wiele emocji dostarczyły nam konkurencje ze współzawodnictwem. Rodzice i dzieci dali z siebie wszystko. Dzieci miały okazję by wcielić w życie zasady bezpiecznych zabaw zimowych.

  ZDJĘCIA

 • Znalezione obrazy dla zapytania dzień babci i dziadka DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  W styczniu i w lutym br. uczniowie klas I – III gościli w szkole Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuki w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i taniec wyraziły swoją wdzięczność, miłość i szacunek. To szczególne chwile nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. Uroczystość uświetniły wspólne zabawy.  Po występach dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Spotkania upłynęły w miłej atmosferze.

  ZDJĘCIA:  klasa 1, klasa 2A, klasa 2B, klasa 3 

 •  ZIMA W WIERSZU, PIOSENCE I TAŃCU - konkurs w przedszkolu

  19 stycznia 2015 r. przedszkolaki spróbowały swoich sił w konkursie słowno- muzycznym. Chociaż tematem przewodnim była zima to atmosfera była bardzo gorąca. Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  ZDJĘCIA

 •  SPOTKANIE Z PANIĄ RÓŻĄ

  Klasa III A po raz trzeci gościła u siebie p. Różę Patzer. W tym dniu mieliśmy ogrom pracy, ponieważ pod fachowym okiem pani Róży wykonywaliśmy stroiki świąteczne. Otrzymaliśmy niektóre potrzebne do wykonania materiały od pani, ale i my musieliśmy zadbać o koraliki, wstążeczki i inne akcesoria. A jak wyszły nasze prace? Zobaczcie na zdjęciach, które dołączamy. Życzymy wszystkim Wesołych Świat Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

  ZDJĘCIA

 •  Festyn Świąteczny – Boże Narodzenie 2014

  9 grudnia 2014 r. odbył się  Festyn Świąteczny, którego organizatorem jest Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach. Niezmiennie od lat stoły zastawione były pięknymi ozdobami świątecznymi. Funkcjonowała też kawiarenka, w której proponowano ciasto upieczone przez rodziców dzieci z Przedszkola oraz rodziców uczniów klas I-III. W trakcie imprezy odbyły się występy dzieci z grup przedszkolnych oraz laureatów konkursu szkolnego „Mini playback show”. Pomiędzy występami przebiegała aukcja rzeczy podarowanych przez darczyńców. Cały dochód przekazany zostanie na konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach. Rodzice już postanowili przekazać pieniążki m.in. na słodycze pod choinkę dla dzieci, na wycieczki organizowane z okazji Dnia Dziecka, na zakończenie roku szkolnego w przedszkolu.

  Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasz kiermasz. Do zobaczenia za rok!

  ZDJĘCIA

 • MIKOŁAJKOWY   TURNIEJ   SPORTOWY   KLAS   I - III

  4  grudnia  2014 r.  uczniowie  klas  I - III  brali  udział  w  Mikołajkowym  Turnieju Sportowym. Rywalizacja  międzyklasowa  ,,na wesoło"  dostarczyła  uczestnikom  wielu emocji  i  radości. Po  wspaniałej  zabawie  i sportowych zmaganiach dzieci  otrzymały słodycze  sponsorowane  przez  Radę  Rodziców, za  które  bardzo  dziękujemy. 

  ZDJĘCIA

 •  NASI UCZNIOWIE NAGRODZENI

  Troje naszych uczniów wzięło udział w POWIATOWYM  KONKURSIE  LITERACKIM  O  ZŁOTY KAŁAMARZ  ORAZ  KONKURSIE  RECYTATORSKO – TEATRALNYM  O  ZŁOTĄ  MASKĘ, których organizatorem jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wąbrzeźnie. Był to już 12 konkurs, który organizowany jest dla osób niepełnosprawnych. Uroczyste podsumowanie odbyło się 25 listopada 2014 roku w Wąbrzeskim Domu Kultury.

  Nasz uczeń Szymon Woliński zdobył ZŁOTY  KAŁAMARZ. Nagrodę Starosty otrzymała Gabrysia Szczepaniak, a wyróżnienie zdobył Łukasz Krause. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, których do konkursu przygotowywali nauczyciele: p. Małgorzata Kwiatkowska, p. Małgorzata Zielińska – Gronowska, p. Marlena Barszczewska oraz rodzice dzieci. Gratulujemy!!!

  ZDJĘCIA

 • TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

       Edukacja globalna ma swoje miejsce w podstawie programowej.  Aby zwrócić uczniom uwagę na zagadnienia z tą edukacją związane,  grupa nauczycieli opracowała i przygotowała projekt p.t. „Dziecko swoje prawa ma – dziecko swoje prawa zna”. Taka tematyka została wybrana z uwagi na przypadającą w tym roku 25 rocznicę uchwalenia przez ONZ dokumentu traktującego o prawach dziecka. Ta rocznica przypadała 20 listopada 2014 r. czyli dokładnie w czasie obchodzonego Tygodnia Edukacji Globalnej. Zespół nauczycieli w składzie: Marlena Barszczewska, Iwona Domaciuk, Ewa Dymowska, Małgorzata Kwiatkowska, Anna Polcyn i Elżbieta Wiśnica – Tomaszewska przyjął bardzo ważne cele projektu, m.in. uświadomienie nierównego  dostępu do podstawowych praw dziecka w różnych częściach świata, uwrażliwienie na problemy dzieci, które nie mogą korzystać w pełni ze swoich praw.   Dzięki naszym działaniom i ogromnemu zaangażowaniu dzieci wzrosła świadomość uczniów o posiadanych prawach i możliwościach korzystania z nich w różnych sytuacjach życiowych. Jednocześnie uczniowie uświadomili sobie, że nie wszystkie kraje na świecie respektują prawa dziecka. Udział w projekcie pobudził uczniów do myślenia, wyciągania wniosków, empatii, spowodował zmianę postaw i zachęcił do zaangażowania się w rozwiązywanie problemów globalnych. Oprócz realizowanego projektu do obchodów TEG włączyli się także nauczyciele klas I – III. Ich działania także były poświęcone Konwencji Praw Dziecka. Nad całością  działań I etapu edukacyjnego czuwała Dorota Nowak. Jak poszczególne klasy realizowały swoje zadania można obejrzeć na zdjęciach. ZAPRASZAMY

  ZDJĘCIA

 •  ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA - odpowiedzialne korzystanie z INTERNETU 

  W dniach 18-20 listopada uczniowie klas trzecich, w ramach akcji ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA, na zajęciach komputerowych uczyli się odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat korzyści oraz zagrożeń związanych z Internetem. Uczniowie znają zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, ale muszą pamiętać o ich stosowaniu w praktyce. 

  ZDJĘCIA

 •  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu naszej narodowej historii. Tego dnia odzyskaliśmy wolność. Nowe pokolenia Polaków miały szansę wychowywać się w niepodległym kraju. Dziś, po latach, wspominamy tamte i inne ważne wydarzenia podczas corocznych uroczystości, aby również najmłodsi wiedzieli i pamiętali komu zawdzięczają  powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli.

  Tegoroczny występ dla mieszkańców gminy Książki przypominający fakty historyczne dotyczące rozbiorów, powstań narodowych i wreszcie odzyskania niepodległości przygotowali uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Książkach pod kierunkiem pań: Marleny Barszczewskiej, Elżbiety Wiśnicy -Tomaszewskiej oraz Iwony Domaciuk.

  ZDJĘCIA

 • ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA - UCZCIWOŚĆ W SPORCIE.

  Klasa III a na lekcji wychowania fizycznego kontynuuje zajęcia w ramach "Etyki nie tylko dla smyka" i dowiaduje się, że uczciwość w sporcie, gra FAIR PLAY jest sprawą najważniejszą. Dzieci układają hasło: " Gdy jestem uczciwy, czuję sie dobrze sam ze sobą, inni mi ufają".

  ZDJĘCIA

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach
  ul. Szkolna 6
  87-222 Książki
 • 56 68 88 151

Galeria zdjęć