• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W KSIĄŻKACH

  Dyrektor Szkoły Podstawowej i Przedszkola 

  im. Henryka Sienkiewicza w Książkach

  ogłasza nabór do przedszkola na rok szkolny 2015/2016

   

  Przyjmowanie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego

  odbywać się będzie w dniach 2 – 6.03.2015 r.

  Przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału wychowania przedszkolnego 3-4- latków  oraz  OBOWIĄZKOWO 5-latków rocznik 2010 

  odbywać się będzie w dniach 9– 20.03.2015 r.

   

  Deklaracje i wnioski do pobrania w sekretariacie SPiP w Książkach.

  Zasady rekrutacji do Przedszkola znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach – www.spksiazki.edupage.org

   

 • Znalezione obrazy dla zapytania dzień babci i dziadka DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  W styczniu i w lutym br. uczniowie klas I – III gościli w szkole Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuki w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i taniec wyraziły swoją wdzięczność, miłość i szacunek. To szczególne chwile nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. Uroczystość uświetniły wspólne zabawy.  Po występach dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Spotkania upłynęły w miłej atmosferze.

  ZDJĘCIA:  klasa 1, klasa 2A, klasa 2B, klasa 3 

 • Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

  Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

  Dlaczego śpiewamy kolędy?

  Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

  Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

  Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

  Dlatego, żeby sobie przebaczać.

  ks. Jan Twardowski

   

  Sapin3.gif

  Na zbliżające się Święta

  pragniemy złożyć uczniom, rodzicom, nauczycielom,

  oraz wszystkim pracownikom szkoły

  życzenia przeżywania Bożego Narodzenia

  w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.

  Kolejny zaś Nowy 2015 Rok

  niech będzie czasem pokoju, serdeczności i międzyludzkiej życzliwości.

   

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

   

   

   

   

 •  SPOTKANIE Z PANIĄ RÓŻĄ

  Klasa III A po raz trzeci gościła u siebie p. Różę Patzer. W tym dniu mieliśmy ogrom pracy, ponieważ pod fachowym okiem pani Róży wykonywaliśmy stroiki świąteczne. Otrzymaliśmy niektóre potrzebne do wykonania materiały od pani, ale i my musieliśmy zadbać o koraliki, wstążeczki i inne akcesoria. A jak wyszły nasze prace? Zobaczcie na zdjęciach, które dołączamy. Życzymy wszystkim Wesołych Świat Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

  ZDJĘCIA

 •  Festyn Świąteczny – Boże Narodzenie 2014

  9 grudnia 2014 r. odbył się  Festyn Świąteczny, którego organizatorem jest Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach. Niezmiennie od lat stoły zastawione były pięknymi ozdobami świątecznymi. Funkcjonowała też kawiarenka, w której proponowano ciasto upieczone przez rodziców dzieci z Przedszkola oraz rodziców uczniów klas I-III. W trakcie imprezy odbyły się występy dzieci z grup przedszkolnych oraz laureatów konkursu szkolnego „Mini playback show”. Pomiędzy występami przebiegała aukcja rzeczy podarowanych przez darczyńców. Cały dochód przekazany zostanie na konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach. Rodzice już postanowili przekazać pieniążki m.in. na słodycze pod choinkę dla dzieci, na wycieczki organizowane z okazji Dnia Dziecka, na zakończenie roku szkolnego w przedszkolu.

  Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasz kiermasz. Do zobaczenia za rok!

  ZDJĘCIA

 • MIKOŁAJKOWY   TURNIEJ   SPORTOWY   KLAS   I - III

  4  grudnia  2014 r.  uczniowie  klas  I - III  brali  udział  w  Mikołajkowym  Turnieju Sportowym. Rywalizacja  międzyklasowa  ,,na wesoło"  dostarczyła  uczestnikom  wielu emocji  i  radości. Po  wspaniałej  zabawie  i sportowych zmaganiach dzieci  otrzymały słodycze  sponsorowane  przez  Radę  Rodziców, za  które  bardzo  dziękujemy. 

  ZDJĘCIA

 • 9 GRUDNIA 2014 r. - FESTYN BOŻONARODZENIOWY

  Wszystkich sympatyków

  Szkoły Podstawowej i Przedszkola  w Książkach

  serdecznie zapraszamy na kolejny

  FESTYN ŚWIĄTECZNY

  który odbędzie się 9 GRUDNIA

  W programie :

  od 10.00- kiermasz świąteczny

  od 10.30 – czynna w stołówce kawiarenka

  od  11.30 – występy dzieci przeplatane aukcją – miejsce łącznik

   

  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola

  wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym

   oraz uczniami i przedszkolakami

 •  NASI UCZNIOWIE NAGRODZENI

  Troje naszych uczniów wzięło udział w POWIATOWYM  KONKURSIE  LITERACKIM  O  ZŁOTY KAŁAMARZ  ORAZ  KONKURSIE  RECYTATORSKO – TEATRALNYM  O  ZŁOTĄ  MASKĘ, których organizatorem jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wąbrzeźnie. Był to już 12 konkurs, który organizowany jest dla osób niepełnosprawnych. Uroczyste podsumowanie odbyło się 25 listopada 2014 roku w Wąbrzeskim Domu Kultury.

  Nasz uczeń Szymon Woliński zdobył ZŁOTY  KAŁAMARZ. Nagrodę Starosty otrzymała Gabrysia Szczepaniak, a wyróżnienie zdobył Łukasz Krause. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, których do konkursu przygotowywali nauczyciele: p. Małgorzata Kwiatkowska, p. Małgorzata Zielińska – Gronowska, p. Marlena Barszczewska oraz rodzice dzieci. Gratulujemy!!!

  ZDJĘCIA

 • TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

       Edukacja globalna ma swoje miejsce w podstawie programowej.  Aby zwrócić uczniom uwagę na zagadnienia z tą edukacją związane,  grupa nauczycieli opracowała i przygotowała projekt p.t. „Dziecko swoje prawa ma – dziecko swoje prawa zna”. Taka tematyka została wybrana z uwagi na przypadającą w tym roku 25 rocznicę uchwalenia przez ONZ dokumentu traktującego o prawach dziecka. Ta rocznica przypadała 20 listopada 2014 r. czyli dokładnie w czasie obchodzonego Tygodnia Edukacji Globalnej. Zespół nauczycieli w składzie: Marlena Barszczewska, Iwona Domaciuk, Ewa Dymowska, Małgorzata Kwiatkowska, Anna Polcyn i Elżbieta Wiśnica – Tomaszewska przyjął bardzo ważne cele projektu, m.in. uświadomienie nierównego  dostępu do podstawowych praw dziecka w różnych częściach świata, uwrażliwienie na problemy dzieci, które nie mogą korzystać w pełni ze swoich praw.   Dzięki naszym działaniom i ogromnemu zaangażowaniu dzieci wzrosła świadomość uczniów o posiadanych prawach i możliwościach korzystania z nich w różnych sytuacjach życiowych. Jednocześnie uczniowie uświadomili sobie, że nie wszystkie kraje na świecie respektują prawa dziecka. Udział w projekcie pobudził uczniów do myślenia, wyciągania wniosków, empatii, spowodował zmianę postaw i zachęcił do zaangażowania się w rozwiązywanie problemów globalnych. Oprócz realizowanego projektu do obchodów TEG włączyli się także nauczyciele klas I – III. Ich działania także były poświęcone Konwencji Praw Dziecka. Nad całością  działań I etapu edukacyjnego czuwała Dorota Nowak. Jak poszczególne klasy realizowały swoje zadania można obejrzeć na zdjęciach. ZAPRASZAMY

  ZDJĘCIA

 •  ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA - odpowiedzialne korzystanie z INTERNETU 

  W dniach 18-20 listopada uczniowie klas trzecich, w ramach akcji ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA, na zajęciach komputerowych uczyli się odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat korzyści oraz zagrożeń związanych z Internetem. Uczniowie znają zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, ale muszą pamiętać o ich stosowaniu w praktyce. 

  ZDJĘCIA

 •  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu naszej narodowej historii. Tego dnia odzyskaliśmy wolność. Nowe pokolenia Polaków miały szansę wychowywać się w niepodległym kraju. Dziś, po latach, wspominamy tamte i inne ważne wydarzenia podczas corocznych uroczystości, aby również najmłodsi wiedzieli i pamiętali komu zawdzięczają  powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli.

  Tegoroczny występ dla mieszkańców gminy Książki przypominający fakty historyczne dotyczące rozbiorów, powstań narodowych i wreszcie odzyskania niepodległości przygotowali uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Książkach pod kierunkiem pań: Marleny Barszczewskiej, Elżbiety Wiśnicy -Tomaszewskiej oraz Iwony Domaciuk.

  ZDJĘCIA

 • ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA - UCZCIWOŚĆ W SPORCIE.

  Klasa III a na lekcji wychowania fizycznego kontynuuje zajęcia w ramach "Etyki nie tylko dla smyka" i dowiaduje się, że uczciwość w sporcie, gra FAIR PLAY jest sprawą najważniejszą. Dzieci układają hasło: " Gdy jestem uczciwy, czuję sie dobrze sam ze sobą, inni mi ufają".

  ZDJĘCIA

 •  KLASY 4-6 W GMINNYM OŚRODKU PROGRAMOWANIA

  W dniach od 3 do 7 listopada wszyscy uczniowie klas 4-6 na zajęciach komputerowych byli w Gminnym Ośrodku Programowania, który powstał przy naszej gminnej bibliotece.

  GO_PRO! to projekt edukacyjny i modernizacyjny, którego głównym celem jest stworzenie nowoczesnych przestrzeni do rozwoju kompetencji kluczowych oraz zachęcenie młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych do nauki programowania. Biblioteka została wyposażona w sprzęt multimedialny, pomocny w ciekawej i innowacyjnej edukacji z zakresu algorytmów. Pomocami dydaktycznymi w punktach GO_PRO! są m.in. zestawy klocków Lego Mindstorms, służące do konstrukcji prawdziwych robotów, których zachowanie można dowolnie programować.

  ZDJĘCIA

   

 • Etyka nie tylko dla smyka - klasa 3 a poznaje mieszkańców Figurowa Geometrycznego

  Klasa III a w ramach pilotażowego projektu "Etyka nie tylko dla smyka" rozpoczęła cykl zajęć. Na pierwszych zajęciach poznaje mieszkańców Figurowa Geometrycznego i uczy się nie tylko matematyki, ale także kształtuje postawy etyczne, takie jak: szacunek, tolerancja, odpowiedzialność. Dzieci będą poznawać w kolejnych odcinkach serialu matematycznego przygody Ćwiartka Parzystego i jego przyjaciół oraz uczyć się, jak zachować się w określonych sytuacjach życiowych.

  ZDJĘCIA

 •  ŚNIADANIE DAJE MOC

  W piątek 7 listopada obchodziliśmy w tym roku szkolnym dzień pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”.   Dzieci z klas 1-3 zorganizowały śniadanie w swoich klasach. Dało im to możliwość wzbogacenia wiedzy na temat najważniejszego posiłku dnia, poznania nowych smaków oraz wspólnego przygotowania i zjedzenia śniadania z kolegami i wychowawcami.

  ZDJĘCIA

 •  REKLAMA TRÓJKĄTÓW I CZWOROKĄTÓW W 6A

  6 listopada uczniowie klasy 6 A na lekcji matematyki prezentowali opracowane w domu projekty. Zadaniem każdej grupy było przygotowanie reklamy wylosowanego trójkąta lub czworokąta. Zespoły wykazały się dużą pomysłowością. W ich wykonaniu obejrzeliśmy i usłyszeliśmy: piosenki, rapowane rymowanki, wiersze, dialogi i plakaty. Wszystkie grupy otrzymały duże brawa.

  ZDJĘCIA

 •  PASOWNIE NA PIERWSZAKA

  28 października 2014 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali pierwszą, ważną uroczystość – ślubowanie. W galowych strojach, równym krokiem maszerowali w kierunku sceny. Po zajęciu honorowych miejsc dzieci z uśmiechem i radością przywitały zaproszonych gości, a następnie zaprezentowały przygotowane wcześniej wiersze i piosenki. Po części artystycznej uczniowie przystąpili do uroczystego ślubowania, po którym pani wicedyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.  Przysięgę złożyli również rodzice pierwszoklasistów. Na zakończenie zaproszeni goście złożyli życzenia i wręczyli wspaniałe upominki uczniom klas pierwszych.Ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

  ZDJĘCIA

 •  ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA

  Nasza  szkoła przystąpiła, jako jedna z dwudziestu szkół w województwie kujawsko – pomorskim, do ogólnopolskiego programu pilotażowego "Etyka nie tylko dla smyka". Jest to projekt opracowany przez Ośrodek Rozwoju  Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Projekt jest przeznaczony dla uczniów klas I - III i ma wprowadzić najmłodszych w świat wartości takich, jak: sprawiedliwość, uczciwość, szczodrość, współpraca, odpowiedzialność, umiar, piękno czynów, tolerancja, empatia, szacunek dla siebie i innych,  prawość, rzetelność, dobro, życzliwość, koleżeństwo, równość i inne poprzez ciekawe zajęcia edukacyjne. Projekt będzie realizowany od listopada 2014 r. do kwietna 2015 r.

  16 października 2014 r. w Toruniu odbyła się konferencja inauguracyjna programu pilotażowego „Etyka nie tylko dla smyka", w której uczestniczyli przedstawiciele szkół realizujących program, w tym również i przedstawiciele naszej szkoły wraz z p. dyrektor Ewą Jędrzejewską - Głowacką.

  Zapraszamy do oglądania na naszej szkolnej stronie internetowej relacji fotograficznych z wybranych zajęć

  Szkolny lider projektu - Katarzyna Jędrzejewska

  ZDJĘCIA

 •  LEKCJA PLASTYKI

  Dnia 10 października 2014 r. klasa II b gościła na lekcji plastyki malarkę- panią Martę Kesler.  Zajęcia prowadzone przez zaproszonego gościa dały dzieciom możliwość  poznania  warsztatu malarza, ale i radość ze wspólnego tworzenia. Pod czujnym i fachowym okiem pani Marty powstały prawdziwe dzieła sztuki o tematyce jesiennej.

  ZDJĘCIA

   

 •  Spotkanie z siostrą Savią

  9 października 2014 r. uczniowie klasy III a gościli u siebie,  w ramach cyklicznych spotkań z ciekawym człowiekiem, siostrę M.Savię z zakonu Elżbietanek. Siostra Savia opowiedziała jakie etapy musi przejść kandydatka na zakonnicę i jak wygląda strój zakonnicy. Zdradziła nam, co wolno zakonnicom nosić z ubrań oraz czego nie wolno im robić. Zapoznała nas z rozkładem dnia w zakonie i powiedziała czym się zajmuje. Nasz gość zapewnił nas, że życie w zakonie, podobnie jak nasze, jest również barwne, fajne i pełne niespodzianek oraz wyzwań. Na koniec wizyty siostra Savia podarowałą wszystkim dzieciom figurkę Jezuska przywiezioną z Jerozolimy. Dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego.

  ZDJĘCIA

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach
  ul. Szkolna 6
  87-222 Książki
 • 56 68 88 151

Galeria zdjęć