• KROPELKI - koło taneczno-rytmiczne w przedszkolu   

   W październiku w rytmie muzyki rozpoczęło swoją działalność koło taneczno- rytmiczne w przedszkolu. Koło działa od kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godz. 14.00 – 14.30 . Skierowane są do dzieci 5 letnich, przejawiających predyspozycje i zainteresowanie tańcem. Zajęcia mają na celu  stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez taniec i zabawy przy muzyce opartej na naturalnej potrzebie ruchu. Efektem tych działań będzie prezentowanie umiejętności dzieci na różnego rodzaju uroczystościach przedszkolnych, szkolnych i lokalnych oraz w przeglądach, festiwalach tanecznych. Zachęcamy przedszkolaków do udziału w zajęciach i gwarantujemy dobrą zabawę. Opiekunem grupy jest pani Marzena Aleksandrowicz.

  ZDJĘCIA

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W 6 A

  30 września w klasie 6a odbył się DZIEŃ CHŁOPAKA. Na zajęciach z wychowawcą dziewczynki podzielone na grupy zapraszały kolejno swoich kolegów do wykonywania wylosowanych zadań. Chłopcy m. in.: brali udział w rewii mody, z uśmiechem zjadali plasterek cytryny, szukali niespodzianek w balonikach, robili ćwiczenia gimnastyczne, śpiewali. Na koniec każdy z chłopców otrzymał medal z napisem SUPER CHŁOPAK. Wszyscy przez godzinę świetnie się bawili. Nad bezpieczeństwem czuwały panie: B. Schier, E. Zarembska oraz W. Dymowska, która razem z dziewczynkami przygotowała imprezę i wykonała dokumentację fotograficzną.

  ZDJĘCIA

 •  SURÓWKOWY DZIEŃ W 6 A

  23 września w klasie 6a był SURÓWKOWYM DNIEM. Na zajęciach z wychowawcą uczniowie próbowali wyczarować pyszne jedzenie z owoców i warzyw. Dwa tygodnie wcześniej rozmawiali z wychowawczynią o zdrowym jedzeniu i oglądali film ZDROWO NAJEDZENI, który 3 lata temu został przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Dzieci zainspirowane filmikiem i zdjęciami z projektu postanowiły zrobić sałatki owocowo-warzywne i kanapki. W bezpiecznym i higienicznym przygotowaniu posiłków pomagały mamy: p. A. Janowska, p. A. Wolińska, p. B. Sołowiej oraz nauczycielki – p. B. Schier i p. W Dymowska. Mamy nadzieję, że takie kolorowe, pyszne i pełne witamin jedzenie będzie codziennie gościło na talerzach naszych uczniów.

  ZDJĘCIA

  Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmiku, w którym Pascal Brodnicki zachęca do zdrowego stylu życia.

 •  DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

  Nasze przedszkole zakwalifikowało się do projektu  „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. Projekt został dofinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, priorytet 4.1.1 Rozwój społeczny i zasobów ludzkich - Ochrona zdrowia. Koordynatorkami projektu na terenie przedszkola są M. Aleksandrowicz i M. Kuligowska.

  Celem głównym projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat. Celem bezpośrednim projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych.

  Przedszkole otrzymało już niezbędne materiały edukacyjne i promocyjne służące realizacji projektu: szczoteczki i pasty do zębów dla każdego dziecka, maskotki, film edukacyjny, ulotki dla rodziców, plakaty, materiały edukacyjne dla nauczycieli. Dzieci obejrzały już film edukacyjny dotyczący prawidłowego szczotkowania zębów. Bardzo chętnie myją zęby zachęcone przez królika Pampisia- maskotkę przewodnią projektu. Starannie wypełniają też karty pracy podczas zajęć dydaktycznych związanych z tematyką projektu.

  ZDJĘCIA

 • Kodeks walki z rakiem logo Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem

  Zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach na spotkanie  z lekarzem onkologiem, które odbędzie się 11 września 2015 r. (piątek) od godz. 11.40 do 12.25.  Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem". 

  Projekt ten obejmuje edukację dzieci i młodzieży w zakresie prewencji pierwotnej nowotworów poprzez promowanie zdrowego stylu życia i jest realizowany w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.

 •  Witaj szkoło

  Serdecznie zapraszamy uczniów oraz rodziców na inaugurację roku szkolnego 2015/16.

  W dniu 1 września 2015 roku o godzinie 9.00 zbiórka w szkole i przejście do kościoła na mszę św. Po mszy odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej.

  Rozpoczęcie w przedszkolu nastąpi o godz. 9.00.

  HARMONOGRAM DOWOZÓW

   

 •  WYPRAWKA SZKOLNA

  Wnioski o wyprawkę szkolną składać mogą rodzice uczniów klas III do 4 września 2015 r. Wnioski dostępne są w sekretariacie szkoły.

 •  

  Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

  Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
  Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były bezpieczne, spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

  Dziękujemy za cały rok szkolny 2014/2015

  Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

 •  DZIEŃ DZIECKA

  W tym roku (już po raz drugi z rzędu)  nauczyciele Gimnazjum w Książkach wraz z uczniami przygotowali i poprowadzili dla przedszkolaków i  uczniów naszej szkoły  Dzień Dziecka. Impreza miała miejsce w dniu 5 czerwca, gdzie przy słonecznej pogodzie odbyło się szereg różnego rodzaju konkurencji i zabaw, które uatrakcyjniły wszystkim dzieciom ten dzień.  Nie zabrakło również sponsorów, dzięki którym obdarowani zostaliśmy niezliczoną ilością słodyczy, napojów, lodów, owoców. Rodzice upiekli ciasto, rozdawali kiełbaski z grilla, a do tego smakowaliśmy grochówkę i zupę pomidorową. Ale było fajnie!!! Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy !!!!!!

  ZDJĘCIA

 • SPOTKANIE RODZICÓW I NAUCZYCIELI  Z POLICJANTEM

  W celu podniesienia bezpieczeństwa w naszej szkole w połowie maja miało miejsce spotkanie rodziców i nauczycieli z policjantem. Spotkanie dotyczyło  problemu związanego z narkomanią. Obecność rodziców i nauczycieli wskazywała na wagę tematu, a pytania - na zainteresowanie tą problematyką. Jesteśmy zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć, więc częściej będziemy robić tego typu spotkania.

 •  KONKURS RECYTATORSKI W PRZEDSZKOLU

  15 czerwca 2015 r. w przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Lato w poezji”. Do konkursu zgłosiło się 17 uczestników ze wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci wyrecytowały przygotowane wierszyki, zaprezentowały piękne stroje i przygotowane rekwizyty. Zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała uczestników. W przerwie, kiedy obradowało jury, nie zabrakło też pląsów i tańców.    

  Laureatami konkursu zostali: I miejsce- Maria Mazur z grupy  Kaczki, II miejsce- Weronika Wiśniewska z grupy Koty, III miejsce- Karolina Lipińska z grupy Kaczki. Wyróżnienie jury przyznało Judycie Sypek z grupy Koty.

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy !

  ZDJĘCIA

 • PIKNIK RODZINNY 

  27 maja dzieci przedszkolne z grup „Koty” i „Kaczki” wraz z nauczycielkami M. Aleksandrowicz i M. Kuligowską zaprosiły swoich rodziców na piknik do szkoły w Łopatkach. Rodzice bardzo chętnie włączali się do proponowanych zabaw, tańców i konkurencji. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Moja wesoła rodzinka”. Potem zaprezentowały się w tańcu „Bailando” oraz „Tańcu Węgierskim”. Na ognisku piekły wspólnie z rodzicami kiełbaski, które wszystkim bardzo smakowały. Nie zabrakło też lodów i słodyczy, które znikały w bardzo szybkim tempie. Na zakończenie pikniku dzieci wręczyły rodzicom certyfikaty „Super Mama i Tata”. Zabawa wszystkim bardzo się podobała.

  ZDJĘCIA

 •  DZIEŃ MATKI W 2 A

  26 maja 2015 r. uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią J. Kwaśniewską przygotowali klasową uroczystość z okazji Dnia Matki. Licznie przybyłe mamy miały okazję podziwiać swoje pociechy  w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci mówiły wiersze przepełnione miłością do matek, śpiewały piosenki oraz pokazały swoje umiejętności taneczne. Każda mama została obdarowana laurką przygotowaną własnoręcznie przez dziecko. Po występach nie brakowało oklasków i podziękowań ze strony zaproszonych gości. Następnie wszystkie mamy zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Ten dzień będzie miłym wspomnieniem dla nas wszystkich.  

  ZDJĘCIA

 •   WYCIECZKA KLAS 2 DO TORUNIA

  20 kwietnia 2015 r. dzieci z klas II a i II b odwiedziły Toruń. W „Żywym Muzeum Piernika” zgłębiały tajniki wiedzy piernikarskiej oraz  samodzielnie upiekły pierniki. W „Domu Legend Toruńskich” mogły przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii, wsłuchując się w opowieści strażników domu lub czynnie uczestniczyć w legendarnym teatrum. Nie zabrakło też czasu na krótkie zwiedzanie miasta, zakup pamiątek i pobyt w McDonald’ s.

  ZDJĘCIA

 •  BEZPIECZNE WĘDRÓWKI OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

  „Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki” to pierwszy projekt z zakresu edukacji finansowej i bezpieczeństwa realizowany w naszej szkole przez uczniów klas drugich. Realizacja projektu zaczęła się w styczniu i będzie trwała 10 miesięcy. Uczniowie podczas galaktycznych podróży z Grosikiem zdobywają doświadczenie w dziedzinie samodzielnego podejmowania decyzji o zarabianiu, oszczędzaniu i racjonalnym wydawaniu pieniędzy oraz gospodarowaniu innymi zasobami. Istotnym elementem projektu są zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań w różnych warunkach życia oraz współpraca z rodzicami.

  ZDJĘCIA

 • BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015

  W okresie od 28 listopada 2014 r. do 30 kwietnia 2015 r. nasze przedszkole wzięło udział w konkursie BEZPIECZNE DZIECKO – BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015. Koordynatorkami konkursu na terenie przedszkola były Marzena Aleksandrowicz i Małgorzata Kuligowska. Celem konkursu było wpojenie dzieciom w wieku przedszkolnym nawyków bezpieczeństwa w placówkach przedszkolnych, domach, na placach zabaw, w kontakcie z przyrodą, w tym – zwierzętami, elementarnych zasad ruchu drogowego, w kontaktach z osobami obcymi, itp. Konkursowi towarzyszyło studium przedmiotu dla nauczycieli koordynatorów pn. Bezpieczne przedszkole, obejmujące całokształt problematyki bezpieczeństwa dzieci i przedszkoli, postępowania w warunkach kryzysowych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wzorowo wykonaliśmy 12 zadań przewidzianych  regulaminem konkursu i nasze przedszkole wkrótce otrzyma certyfikat Bezpiecznego Przedszkola 2015.

  ZDJĘCIA

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM, MAŁY NAUKOWIEC, SPOTKANIE Z PICASSO-gr. Koty,

  SPOTKANIE Z PICASSO - gr. Kaczki, BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI

 • Znalezione obrazy dla zapytania eko skrzat z przyrodą pomorza i kujaw za pan bratWYCIECZKA DO TUCHOLSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

  23 kwietnia 2015 roku  50 uczniów klas VI i V  Szkoły Podstawowej  im. H. Sienkiewicza  w Książkach wzięło udział w warsztatach edukacyjnych, zorganizowanych na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego w Fojutowie, w ramach projektu „Eko-Skrzat-z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”. Podczas zajęć uczestnicy poszerzyli  swoją wiedzę ekologiczno –przyrodniczą. Wielką atrakcją był pobyt na ścieżce dydaktycznej, gdzie uczniowie  obejrzeli słynny na skalę europejską Akwedukt w Fojutowie- budowlę hydrotechniczną, która przenosi wodę Wielkiego Kanału Bydgoskiego  nad Czerską Strugą.

  Wyjazd ten był całkowicie bezpłatny. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową koszulkę i czapeczkę. Pełni wrażeń, nieco zmęczeni, ale bogatsi w wiedzę uczniowie wrócili do szkoły.

  ZDJĘCIA-grupa A, ZDJĘCIA - grupa B

 • ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA W I C

  30 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy I c zakończyli udział w pilotażowym projekcie „Etyka nie tylko dla smyka", trwającym od listopada 2014 roku. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Wzbogaciły swoją wiedzę i słownictwo oraz zmierzyły się z różnymi sytuacjami zaczerpniętymi z życia. 

  ZDJĘCIA

 •   I POWIATOWY FESTIWAL TAŃCA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

  29 kwietnia 2015 r. w sali GOK w Książkach odbył się  I Powiatowy Festiwal Tańca Dla Dzieci Przedszkolnych o Puchar Wójta Gminy Książki. W pokazach festiwalowych wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Zaprezentowały się w różnych formach muzycznych. Do konkursowych pokazów przystąpiły cztery zespoły taneczne, które tańczyły w rytmie disco.  Główną nagrodę jury przyznało zespołowi „Biedroneczki z dwójeczki” ze SP nr 2 w Wąbrzeźnie. Wszystkie tańce były bardzo wyjątkowe. Zespół „Kropelki” z Książek zaprezentował się w tańcu do utworu „Bailando”.  Dzięki sponsorom grupy konkursowe otrzymały nagrody, dyplomy i słodycze. Festiwalowe zmagania obserwowały dzieci z naszego przedszkola oraz rodzice i sponsorzy. W oczekiwaniu na wyniki zaprosiliśmy wszystkich na słodki poczęstunek. Festiwal był okazją do integracji naszych przedszkolaków z dziećmi z innych przedszkoli, ale przede wszystkim przyczynił się do dobrej zabawy.

  ZDJĘCIA

 • KONKURS EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZY

  22 kwietnia 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy dla klas I – III. Wzięło w nim udział 24 uczniów, po 3 przedstawicieli z każdej klasy. Celem konkursu było wyłonienie ,,Małego Ekologa”  z każdego poziomu. Zadaniem dzieci było ustne udzielanie odpowiedzi na pytania czytane przez nauczyciela. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały punkt w postaci cukierka. Uczestniczący w konkursie uczniowie wykazali się dużą znajomością wiedzy przyrodniczej i ekologicznej. Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców: na etapie klas I – Leon Ciepiela z I b; na etapie klas II – Katarzyna Dąbrowska z II b i na etapie klas III – Lena Krause z III c. 

  ZDJĘCIA

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach
  ul. Szkolna 6
  87-222 Książki
 • 56 68 88 151

Galeria zdjęć