•  DZIEŃ MATKI W 2 A

  26 maja 2015 r. uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią J. Kwaśniewską przygotowali klasową uroczystość z okazji Dnia Matki. Licznie przybyłe mamy miały okazję podziwiać swoje pociechy  w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci mówiły wiersze przepełnione miłością do matek, śpiewały piosenki oraz pokazały swoje umiejętności taneczne. Każda mama została obdarowana laurką przygotowaną własnoręcznie przez dziecko. Po występach nie brakowało oklasków i podziękowań ze strony zaproszonych gości. Następnie wszystkie mamy zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Ten dzień będzie miłym wspomnieniem dla nas wszystkich.  

  ZDJĘCIA

 •   WYCIECZKA KLAS 2 DO TORUNIA

  20 kwietnia 2015 r. dzieci z klas II a i II b odwiedziły Toruń. W „Żywym Muzeum Piernika” zgłębiały tajniki wiedzy piernikarskiej oraz  samodzielnie upiekły pierniki. W „Domu Legend Toruńskich” mogły przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii, wsłuchując się w opowieści strażników domu lub czynnie uczestniczyć w legendarnym teatrum. Nie zabrakło też czasu na krótkie zwiedzanie miasta, zakup pamiątek i pobyt w McDonald’ s.

  ZDJĘCIA

 •  BEZPIECZNE WĘDRÓWKI OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

  „Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki” to pierwszy projekt z zakresu edukacji finansowej i bezpieczeństwa realizowany w naszej szkole przez uczniów klas drugich. Realizacja projektu zaczęła się w styczniu i będzie trwała 10 miesięcy. Uczniowie podczas galaktycznych podróży z Grosikiem zdobywają doświadczenie w dziedzinie samodzielnego podejmowania decyzji o zarabianiu, oszczędzaniu i racjonalnym wydawaniu pieniędzy oraz gospodarowaniu innymi zasobami. Istotnym elementem projektu są zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań w różnych warunkach życia oraz współpraca z rodzicami.

  ZDJĘCIA

 • BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015

  W okresie od 28 listopada 2014 r. do 30 kwietnia 2015 r. nasze przedszkole wzięło udział w konkursie BEZPIECZNE DZIECKO – BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015. Koordynatorkami konkursu na terenie przedszkola były Marzena Aleksandrowicz i Małgorzata Kuligowska. Celem konkursu było wpojenie dzieciom w wieku przedszkolnym nawyków bezpieczeństwa w placówkach przedszkolnych, domach, na placach zabaw, w kontakcie z przyrodą, w tym – zwierzętami, elementarnych zasad ruchu drogowego, w kontaktach z osobami obcymi, itp. Konkursowi towarzyszyło studium przedmiotu dla nauczycieli koordynatorów pn. Bezpieczne przedszkole, obejmujące całokształt problematyki bezpieczeństwa dzieci i przedszkoli, postępowania w warunkach kryzysowych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wzorowo wykonaliśmy 12 zadań przewidzianych  regulaminem konkursu i nasze przedszkole wkrótce otrzyma certyfikat Bezpiecznego Przedszkola 2015.

  ZDJĘCIA

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM, MAŁY NAUKOWIEC, SPOTKANIE Z PICASSO-gr. Koty,

  SPOTKANIE Z PICASSO - gr. Kaczki, BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI

 • Znalezione obrazy dla zapytania eko skrzat z przyrodą pomorza i kujaw za pan bratWYCIECZKA DO TUCHOLSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

  23 kwietnia 2015 roku  50 uczniów klas VI i V  Szkoły Podstawowej  im. H. Sienkiewicza  w Książkach wzięło udział w warsztatach edukacyjnych, zorganizowanych na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego w Fojutowie, w ramach projektu „Eko-Skrzat-z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”. Podczas zajęć uczestnicy poszerzyli  swoją wiedzę ekologiczno –przyrodniczą. Wielką atrakcją był pobyt na ścieżce dydaktycznej, gdzie uczniowie  obejrzeli słynny na skalę europejską Akwedukt w Fojutowie- budowlę hydrotechniczną, która przenosi wodę Wielkiego Kanału Bydgoskiego  nad Czerską Strugą.

  Wyjazd ten był całkowicie bezpłatny. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową koszulkę i czapeczkę. Pełni wrażeń, nieco zmęczeni, ale bogatsi w wiedzę uczniowie wrócili do szkoły.

  ZDJĘCIA-grupa A, ZDJĘCIA - grupa B

 • ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA W I C

  30 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy I c zakończyli udział w pilotażowym projekcie „Etyka nie tylko dla smyka", trwającym od listopada 2014 roku. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Wzbogaciły swoją wiedzę i słownictwo oraz zmierzyły się z różnymi sytuacjami zaczerpniętymi z życia. 

  ZDJĘCIA

 •   I POWIATOWY FESTIWAL TAŃCA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

  29 kwietnia 2015 r. w sali GOK w Książkach odbył się  I Powiatowy Festiwal Tańca Dla Dzieci Przedszkolnych o Puchar Wójta Gminy Książki. W pokazach festiwalowych wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Zaprezentowały się w różnych formach muzycznych. Do konkursowych pokazów przystąpiły cztery zespoły taneczne, które tańczyły w rytmie disco.  Główną nagrodę jury przyznało zespołowi „Biedroneczki z dwójeczki” ze SP nr 2 w Wąbrzeźnie. Wszystkie tańce były bardzo wyjątkowe. Zespół „Kropelki” z Książek zaprezentował się w tańcu do utworu „Bailando”.  Dzięki sponsorom grupy konkursowe otrzymały nagrody, dyplomy i słodycze. Festiwalowe zmagania obserwowały dzieci z naszego przedszkola oraz rodzice i sponsorzy. W oczekiwaniu na wyniki zaprosiliśmy wszystkich na słodki poczęstunek. Festiwal był okazją do integracji naszych przedszkolaków z dziećmi z innych przedszkoli, ale przede wszystkim przyczynił się do dobrej zabawy.

  ZDJĘCIA

 • KONKURS EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZY

  22 kwietnia 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy dla klas I – III. Wzięło w nim udział 24 uczniów, po 3 przedstawicieli z każdej klasy. Celem konkursu było wyłonienie ,,Małego Ekologa”  z każdego poziomu. Zadaniem dzieci było ustne udzielanie odpowiedzi na pytania czytane przez nauczyciela. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały punkt w postaci cukierka. Uczestniczący w konkursie uczniowie wykazali się dużą znajomością wiedzy przyrodniczej i ekologicznej. Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców: na etapie klas I – Leon Ciepiela z I b; na etapie klas II – Katarzyna Dąbrowska z II b i na etapie klas III – Lena Krause z III c. 

  ZDJĘCIA

 •  MAŁA LIGA ZADANIOWA

  W sobotę, 11 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wąbrzeźnie odbył się  I Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Mała Liga Zadaniowa” dla uczniów klas III.  Do grona najlepszych matematyków z województwa kujawsko-pomorskiego dołączyli również uczniowie naszej szkoły: Magdalena Sacha – kl. 3 a, Mikołaj Komorowski – kl. 3 a, Wiktoria Tuszyńska – kl. 3 b, Lena Krause – kl. 3 c.

  Wcześniej, bo od 5 stycznia do 15 lutego 2015 r. odbywał się I Wojewódzki Internetowy Konkurs Matematyczny, który wyłonił 10 zwycięzców.  W szeregach tej wspaniałej dziesiątki znalazły się nasze uczennice Magdalena Sacha i Lena Krause. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  ZDJĘCIA

 •               

  Wesołych Świąt !!!

  Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

  pełnych wiary, nadziei i miłości.
  Radosnego, wiosennego nastroju,
  serdecznych spotkań w gronie rodziny
  oraz wesołego Alleluja

  życzy

    Dyrekcja Szkoły Podstawowej i Przedszkola

  w Książkach wraz z pracownikami

 •   ROBIMY WIOSENNE KANAPKI

  30 marca 2015 r. uczniowie klasy I a wraz z panią Anną Witomską, panią Aldoną Lisińską oraz wychowawczynią Iwoną Domaciuk w szkolnej stołówce przygotowywali wiosenne kanapki. Celem ogólnym zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw jako źródła witamin  oraz utrwalenie zasad higieny oraz zasad bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków.

  ZDJĘCIA

 • ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA - PRZYGODA MAŁEJ MRÓWKI

  26 marca 2015 r. w klasie I a zostały przeprowadzone zajęcia, których celem ogólnym było kształtowanie pojęcia współpraca. Uczniowie poznali bajkę pt. „Przygoda małej mrówki. W grupach układali puzzle przedstawiające mrówkę. Na zakończenie odbyły się zawody sportowe.

  ZDJĘCIA

 • SUKCES - KLAUDIA RYBICKA LAUREATKĄ LIGI ZADANIOWEJ UMK W TORUNIU

  W sobotę 7 marca 2015 w auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbył się finałowy - wojewódzki etap konkursu matematycznego Liga Zadaniowa dla uczniów szkół podstawowych. Miło nam powiadomić, że uczennica naszej szkoły – Klaudia Rybicka, rozwiązując finałowe zadania przekroczyła wymagany próg 75 % i uzyskała tytuł LAUREATKI.

  Dzięki temu zostanie zwolniona z pierwszej części sprawdzianu przeprowadzanego na zakończenie klasy VI szkoły podstawowej i otrzyma z tej części sprawdzianu najwyższy wynik. Tym zwycięstwem zapewniła sobie już teraz ocenę celującą z matematyki na koniec roku szkolnego. Może również zostać przyjęta do wybranego publicznego gimnazjum.

  To nie jedyny sukces matematyczny Klaudii. Jest ona również zdobywczynią tytułu FINALISTKI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty.

  Do udziału w konkursach uczennicę przygotowywała nauczycielka matematyki – Wiesława Dymowska. Klaudia w czasie konkursów musiała wykazać się umiejnością rozwiązywania bardzo trudnych zadań (Sprawdź poniżej), więc tym bardziej cieszymy się z jej sukcesu.

  Serdecznie gratulujemy Klaudii, jej rodzicom oraz nauczycielom.

   

  Poniżej znajduje się część zadań, które Klaudia rozwiązywała w czasie konkursów matematycznych.

  Sprawdź, czy jesteś mądrzejszy od szóstoklasistki.

  Liga Zadaniowa - FINAŁ, I spotkanie konkursowe, II spotkanie konkursowe, III spotkanie konkursowe

  Wojewódzki Konkurs Matematyczny -  etap wojewódzkietap rejonowy, etap szkolny

   

 • KONKURS RECYTATORSKI

   20 marca 2015 r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich witali wiosnę. Z tej okazji odbył się  konkurs recytatorski pod nazwą „Zwierzęta w poezji", w którym wzięło udział 23 uczniów. Taki konkurs to już w naszej szkole kilkuletnia tradycja. Uczestnicy  zaprezentowali publiczności nie tylko znajomość tekstu, ale także  piękną recytację, stroje, rekwizyty i ogólne wrażenie sceniczne. Jury miało nie lada zadanie, aby wyłonić najlepszych. Na poziomie klas pierwszych zwycięzcami byli: Maksymilian Sypek  - kl. I b, Jędrzej Lisiński - kl. I c oraz Filip Nadworny  - kl. I c. W klasach drugich zwyciężyły: Paulina Wójcik kl. II a, Klaudia Sieradzka kl. II a i Aniela Kesler kl. II b. Na poziomie klas trzecich wygrały: Magdalena Sacha - kl. III a, Lena Krause  - kl. III c i Tuszyńska Wiktoria  - kl. III b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy za rok!

  ZDJĘCIA

 •  I POWIATOWY FESTIWAL TANECZNY DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY KSIĄŻKI

  Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Książkach we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Książkach

  serdecznie zapraszają na

  FESTIWAL TAŃCA 

  który odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. o godz.10.00 

  w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. 

   

  REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

   

 • ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA - zajęcia otwarte dla rodziców

  13 marca 2015 r. w klasie III A, w ramach prowadzonego w naszej szkole pilotażowego projektu "Etyka nie tylko dla smyka",  odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem lekcji był "Biały Lew" - scenariusz edukacji społecznej i etycznej. Celem było definiowanie przez uczniów pojęcia tolerancji wobec osób innej narodowości i tradycji kulturowej oraz zwrócenie uwagi na to, że wszyscy ludzie mają równe prawa. 

  ZDJĘCIA

 •     

   Festyn Wielkanocny – środa 25 marca 2015 r.

  Wszystkich sympatyków Szkoły Podstawowej i Przedszkola  w Książkach

  serdecznie zapraszamy na kolejny

  FESTYN ŚWIĄTECZNY

  W programie :

  od 10.00- kiermasz świąteczny

  od 10.00 - kawiarenka w stołówce szkolnej

  ok. 11.00 - występy dzieci – miejsce łącznik

   

  Zapraszają:

  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola

  wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym

   oraz uczniami i przedszkolakami

 • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W KSIĄŻKACH

  Dyrektor Szkoły Podstawowej i Przedszkola 

  im. Henryka Sienkiewicza w Książkach

  ogłasza nabór do przedszkola na rok szkolny 2015/2016

   

  Przyjmowanie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego

  odbywać się będzie w dniach 2 – 6.03.2015 r.

  Przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału wychowania przedszkolnego 3-4- latków  oraz  OBOWIĄZKOWO 5-latków rocznik 2010 

  odbywać się będzie w dniach 9– 20.03.2015 r.

   

  Deklaracje i wnioski do pobrania w sekretariacie SPiP w Książkach.

  Zasady rekrutacji do Przedszkola znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach – www.spksiazki.edupage.org

   

 • NA SPORTOWO - ZIMOWO

  26 lutego 2015 r. dzieci z grupy „Koty” wraz z rodzicami bawiły się na śniegu. Jazda na sankach to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Zima w tym roku nie dała nam zbyt wielu okazji do zabaw, dlatego cieszymy się, że udało nam się zorganizować wspólną zabawę. Wiele emocji dostarczyły nam konkurencje ze współzawodnictwem. Rodzice i dzieci dali z siebie wszystko. Dzieci miały okazję by wcielić w życie zasady bezpiecznych zabaw zimowych.

  ZDJĘCIA

 • Znalezione obrazy dla zapytania dzień babci i dziadka DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  W styczniu i w lutym br. uczniowie klas I – III gościli w szkole Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuki w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i taniec wyraziły swoją wdzięczność, miłość i szacunek. To szczególne chwile nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. Uroczystość uświetniły wspólne zabawy.  Po występach dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Spotkania upłynęły w miłej atmosferze.

  ZDJĘCIA:  klasa 1, klasa 2A, klasa 2B, klasa 3 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach
  ul. Szkolna 6
  87-222 Książki
 • 56 68 88 151

Galeria zdjęć