Apel Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej
UWAGA RODZICE!
Obiady we wrześniu płatne są do 5 września 2021 r. włącznie w wysokości 66,50 zł. Dowody wpłaty za obiady należy zeskanować i przesłać na pocztę mailową: intendent.spip@gminaksiazki.pl. Za miesiąc październik, listopad i grudzień opłaty należy dokonać do końca miesiąca poprzedzającego dany miesiąc (np. za październik do końca września, itd.). Natomiast za miesiąc styczeń wpłaty należy uiszczać wyłącznie w styczniu do 5-tego włącznie. W następnych miesiącach opłaty tak jak za miesiąc październik i pozostałe miesiące.
Konto na które należy wpłacać za obiady: Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach, nr konta: 93 9489 0002 2003 0008 6206 0003
Rodzice dzieci przedszkolnych
Rachunki za wyżywienie i godziny dodatkowe w przedszkolu płatne do 15-tego każdego miesiąca.
Ceny posiłków:
2,00 - śniadanie
3,50 - obiad
1,50 - podwieczorek.
Zmiana deklaracji odnośnie wyżywienia jak również dodatkowych godzin płatnych możliwa jest od nowego miesiąca.
Godziny dodatkowe płatne naliczane są za każdą rozpoczętą godzinę.
Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września:
dla uczniów klas I - III o godzinie 8:00 mszą świętą, po której nastąpi przejście do szkoły na wewnętrzne boisko (spotykamy się w szkole o godzinie 9:00)
dla uczniów klas IV -VIII o godzinie 9:00 mszą świętą, po której nastąpi przejście do szkoły na wewnętrzne boisko (spotykamy się w szkole o godzinie 10:00)
natomiast dla dzieci przedszkolnych o godzinie 8:30 na tarasie przedszkolnym.
W razie niepogody rozpoczęcie roku odbędzie się w dużej sali gimnastycznej.
Rodzice dzieci przedszkolnych i klas I - III będą mogli wejść do sali gimnastycznej w myśl zasady jedno dziecko - jeden rodzic.
Uwaga:
Przypominamy, że podczas dowozów transportem szkolnym wszystkich obowiązują maseczki.
Podczas spotkań inauguracyjnych zwolnione z posiadania maseczek są tylko dzieci do lat 4.
Rodzice również są zobligowani do założenia maseczki podczas spotkania w budynku szkoły.
Harmonogram dowozu 01.09.2021
Harmonogram dowozu uczniów w roku szkolnym 2021/2022
Wyprawka dla przedszkolaków
Projekt z ZUS
Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Projekcie edukacyjnym z ZUS, uczniowie na zajęciach z doradztwa zawodowego dowiedzieli się czym są ubezpieczenia społeczne. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował bardzo ciekawe materiały dla uczniów. W projekcie wzięło udział 72 uczniów z klas 7-8. Nauczycielem realizującym projekt w szkole była p. Magdalena Kesler.
Celem tego projektu było uświadomienie młodym ludziom jaką rolę w życiu każdego człowieka pełnią ubezpieczenia społeczne. W trakcie realizacji Projektu uczniowie poznali podstawy obowiązującego systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązki i prawa ubezpieczonych, płatników i świadczeniobiorców, a także na jakie świadczenia mogą liczyć osoby ubezpieczone.
Dzięki udziałowi w tym projekcie uczniowie nabyli kompetencje społeczne, takie jak komunikacja i współpraca w grupie, mogli rozwijać swoją przedsiębiorczość i kreatywność.
W ramach tego projektu uczeń naszej szkoły Kacper Wiśniewski kl.7 b - zajął III miejsce w kategorii „Plakat” w etapie regionalnym konkursu o ubezpieczeniach społecznych. Gratulujemy sukcesu Kacprowi.
Dobry Start
:-)
Podręczniki do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 – grupa „0”
Podręczniki kupują rodzice
PLAC ZABAW (box) – sześciolatek, roczne przygotowanie przedszkolne – WSiP
autor – Anna Idzikowska- Guzy, Ewa Janus
Podręczniki do religii na rok szkolny 2021/2022
PODRĘCZNIKI ZAKUPUJĄ RODZICE
PRZEDSZKOLE „0” :
„Jesteśmy dziećmi Boga”, red ks. Władysław Kubik SJ, Teresa Czarnecka, ks. Grzegorz Łuszczak SJ, Wydawnictwo WAM Kraków
KLASA 1:
Poznaję Boży świat, red. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2020
KLASA 2:
NOWE
Odkrywam królestwo Boże, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce
KLASA 3:
W. Kubik, G. Łuszczak, T. Czarnecka
Podręcznik do religii dla klasy III szkoły podstawowej „Przyjmujemy Pana Jezusa”, wydawnictwo WAM, Kraków.
Zeszyt ucznia- Ćwiczenia do religii dla klasy III szkoły podstawowej, wydawnictwo WAM, Kraków.
KLASA 4:
Podręcznik: „Miejsca pełne BOGActw”, red. ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek, Wydawnictwo Jedność, Kielce
KLASA 5:
Podręczniki: „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”, red. ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce
zeszyt ćwiczeń: „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”, Wydawnictwo Jedność, Kielce
KLASA 6:
NOWE
Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno, autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce
Zeszyt ćwiczeń - Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno, Wydawnictwo Jedność, Kielce
KLASA 7:
Podręcznik dla klasy VII szkoły podstawowej „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska, Wydawnictwo Jedność, Kielce
KLASA 8:
Podręcznik dla klasy VIII szkoły podstawowej „Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska, Wydawnictwo Jedność, Kielce
Uroczysty apel dla Pani dyrektor - Ewy Jędrzejewskiej - Głowackiej
24 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość pożegnania Pani Ewy Jędrzejewskiej – Głowackiej, która po 16 latach pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej i Przedszkola im H. Sienkiewicza w Książkach postanowiła przejść na zasłużoną emeryturę.
Społeczność szkolna wyraziła wdzięczność przepiękną akademią przygotowaną przez Panią Iwonę Domaciuk, natomiast nastrój programu artystycznego dostarczył Pani Ewie wielu wzruszeń.
Na zakończenie, Pani Katarzyna Jędrzejewska – wicedyrektor szkoły jednocześnie podziękowała i dokonała krótkiego podsumowania wieloletniej pracy Pani Ewy: „ To bardzo odpowiedzialna praca. Odpowiadała Pani za wszystko przez pięć dni w tygodniu, cztery tygodnie w miesiącu, dwanaście miesięcy w roku, czyli łącznie 16 lat, by każdy z nas – uczeń, nauczyciel, pracownik obsługi czuł się tutaj dobrze. Pani dyrektor dbała o dobrą atmosferę wśród pracowników. Dla każdego miała miłe słowo i uśmiech – czy to na korytarzu szkolnym, pokoju nauczycielskim, w stołówce, sekretariacie. W czasie tej szesnastoletniej pracy na stanowisku dyrektora – czyli 5844 dni życia zawodowego, pani Ewa Jędrzejewska – Głowacka przewodniczyła 210 razy radom pedagogicznym, podpisała się około 10.000 razy na dyplomach i dedykacjach książkowych, swój podpis złożyła także na około 4800 świadectwach szkolnych”.
Cała uroczystość dla Pani Ewy Jędrzejewskiej - Głowackiej była prawdziwą niespodzianką i wspaniałym podziękowaniem od wszystkich uczestników spotkania.
Harmonogram dowozu w dniu 25.06.2021
Komunikat MEN dot. szczepień uczniów
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
– informacje dla szkół i placówekOd 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
- zgodę rodzica,
- kwestionariusz,
- kwalifikację lekarza,
- szczepienie.
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
- I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
- II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
- III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Departament Informacji i Promocji
kwestionariuszwstepnegowywiaduprzesiewowegoprzedszczepieniemosobyniepelnoletniejprzeciwcovid19.pdf
eduresized_szczepieniauczniowwwieku1218latinformacjedlaszkoliplacowekplakat.png
eduresized_szczepieniauczniowwwieku1218latrekomendacjedlarodzicowplakat.png
Dzień Dziecka - życzenia od marszałka Piotra Całbeckiego
Harmonogram dowozu uczniów w dniu 1 czerwca
Plan dowozu i odwozu dla uczniów klas VIII w dniach 25-27.05.2021
Informacje o przebiegu egzaminu ósmoklasisty dla uczniów i ich rodziców
Egzamin odbędzie się w dniach 25-27 maja 2021 roku:
- 25 maja 2021 r. godz. 900 – I część (język polski)
- 26 maja 2021 r. godz. 900 – II część (matematyka)
- 27 maja 2021 r. godz. 900 – III część (język angielski)
[WAŻNE!] Wytyczne sanitarne
- Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
- Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
- Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki.
- Szkoła nie zapewnia wody pitnej oraz posiłku. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
- Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
- Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).
- Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
- podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
- wychodzi do toalety,
- kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
Przed wejściem na salę
Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.30. Obowiązuje strój galowy, legitymacja szkolna. Należy ustawić się pod salą zgodnie z listą uczniów.
Przybory na egzaminie:
- Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).
- Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
- Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
O ustalonej godzinie uczeń wchodzi, według kolejności na liście, otrzymuje kopertę ze swoim nazwiskiem (w kopercie znajdują się naklejki) i zajmuje miejsca przy stoliku, którego numer wylosował przewodniczący zespołu nadzorującego w obecności ucznia.
Po wejściu na salę
Po wejściu do sali uczniowie otrzymują zestawu egzaminacyjne. Wtedy uczeń ma obowiązek:
- zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu egzaminacyjnego; w razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie nauczycieli nadzorujących,
- sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony i czy są one wyraźnie wydrukowane; braki natychmiast zgłasza nauczycielom nadzorującym sprawdzian,
- sprawdzić poprawność numeru PESEL na naklejkach przygotowanych przez OKE, zapisać swój trzyznakowy kod, numer PESEL oraz umieścić naklejki przygotowane przez OKE w wyznaczonych miejscach.
Informacja z kodem ucznia i jego numerem PESEL będzie znajdowała się na naklejkach, które uczeń każdorazowo otrzyma przed wejściem na salę.
Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań liczony jest od momentu zakończenia czynności organizacyjnych i wynosi on:
- I część 120 minut,
- II część 100 minut,
- III część 90 minut.
Uczeń rozwiązuje zadania i zaznacza lub zapisuje odpowiedzi w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem.
W czasie trwania sprawdzianu uczeń pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu sprawdzianu.
Członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.
W trakcie sprawdzianu nie wolno:
- opuszczać sali, w której trwa egzamin,
- opuszczać swojego miejsca,
- porozumiewać się z innymi zdającymi,
- zadawać pytań dotyczących zadań,
- korzystać z telefonów i innych urządzeń telekomunikacyjnych.
Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym przewodniczący zespołu nadzorującego (PZN) przypomina zdającym o konieczności zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi.
Po upływie czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem PZN:
- informuje zdających o zakończeniu pracy;
- wyznacza dodatkowy czas (5 minut) na sprawdzenie poprawności przeniesienia przez uczniów odpowiedzi na kartę odpowiedzi (dotyczy zdających, którzy mają obowiązek zaznaczenia odpowiedzi na karcie);
- poleca po upływie dodatkowego czasu zamknięcie arkuszy i odłożenie ich na brzeg stolika.
Powrót klas 4 – 8 do szkoły
Od dnia 17 maja do 28 maja 2021 r. dla klas 4-8 odbywać się będą zajęcia w trybie hybrydowym.
Przyjęto następujący harmonogram :
17 maja 2021 r. – poniedziałek – przychodzą wszystkie klasy A
18 maja 2021 r. – wtorek – przychodzą wszystkie klasy B i C
19 maja 2021 r. – środa - przychodzą wszystkie klasy A
20 maja 2021 r. – czwartek - przychodzą wszystkie klasy B i C
21 maja 2021 r. – piątek - przychodzą wszystkie klasy A
24 maja 2021 r. – poniedziałek - przychodzą wszystkie klasy B i C
28 maja 2021 r. – piątek - przychodzą wszystkie klasy A.
Od 31 maja br przychodzą do szkoły wszystkie klasy.
W dniach 25, 26 i 27 maja br odbywać się będą egzaminy ósmoklasisty – w tych dniach zajęć nie będzie.
Obiady dla uczniów klas 4 – 8 dopiero od 1 czerwca br.
Dowozy i odwozy odbywać się będą bez zmian.
Archiwum Aktualności