• BIBLIOTEKA

Prawa i obowiązki czytelników

• Czytelnicy mają prawo do bezpłatnego korzystania z księgozbioru biblioteki.
          • Korzystający z biblioteki zobowiązani są do dbałości o wypożyczone książki.
          • Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki, ale w uzasadnionych przypadkach biblioteka może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń z podaniem terminu ich zwrotu.
          • Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu pozycji.
          • Korzystający z czytelni wpisuje się do zeszytu odwiedzin.
          • W stosunku do czytelników przetrzymujących książki mogą być zastosowane kary zgodnie z ustaleniami rady pedagogicznej (kary pieniężne, prace na rzecz biblioteki, okresowe wstrzymanie wypożyczeń).
          • W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik musi zwrócić taką samą pozycję lub wskazaną przez bibliotekarza, lub wpłacić na konto rady rodziców trzykrotną aktualną wartość  zgubionej książki z zaznaczeniem na dowodzie wpłaty – „na zakup książek do biblioteki szkolnej”.
          • Wszystkie wypożyczone książki powinny być zwrócone na 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego.
          • Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki mogą być przyznane nagrody na koniec roku szkolnego.