• DZIECI SZEŚCIOLETNIE W NASZEJ SZKOLE

• Nasza szkoła jest przyjazna sześciolatkom. Już od dwóch lat tworzymy pierwsze klasy dla dzieci 6-letnich.
          • W salach dla uczniów 6-letnich znajdują się odpowiednie meble (z możliwością podwyższania w miarę wzrostu), kąciki zabaw, pomoce dydaktyczne pozyskane w ramach programu „Radosna Szkoła”. Dla zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa funkcjonują odrębne szatnie, sanitariaty, świetlica z kącikiem dla sześciolatka,  plac zabaw, mniejsza sala gimnastyczna.
          • Dzieci mają dostęp do pielęgniarki i stomatologa na terenie szkoły.
          • Corocznie zapraszamy rodziców do obejrzenia już funkcjonujących klas, a także na zajęcia otwarte organizowane dla rodziców dzieci w wieku 6 i 7 lat. Ponadto dzieci z przedszkola odwiedzają szkołę, spotykają się ze starszymi kolegami uczestnicząc wspólnie w festynach świątecznych, przedstawieniach – teatralnych, muzycznych, profilaktycznych - apelach podsumowujących konkursy przeprowadzane dla całej społeczności szkolnej i przedszkolnej. Wspólnie organizowane są także obchody z okazji Dnia Dziecka.
          • We wszystkich działaniach zapewniamy dzieciom pełne bezpieczeństwo.
          • Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, a także opieka logopedy i pedagoga gwarantuje dzieciom wszechstronny rozwój.
          • Organizujemy zajęcia wyrównawcze i korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci wymagających wsparcia oraz zajęcia rozwijające dla dzieci zdolnych.
          •  Ankiety przeprowadzone wśród rodziców dzieci sześcioletnich po roku nauki w pierwszej klasie wykazały 100 % zadowolenia rodziców z posłania dzieci o rok wcześniej do szkoły.

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły !!!

Chcesz zapisać sześciolatka do I klasy? Sprawdź, co go czeka w szkole